‘Şehrim 2023’ projesi Erdoğan'da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, partisinin 19 Şubat’ta açıklayacağı yerel seçim manifestosu ile il beyannamelerini şekillendiren ‘Şehrim 2023’ projesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sundu

‘Şehrim 2023’ projesi Erdoğan'da

AK Parti'nin ‘Şehrim 2023’ projesi tamamlandı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan proje raporunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. 9 Mart’ta başlatılan proje ile Türkiye’de yapılmamış bir çalışmaya imza attıklarını söyleyen Karaaslan, “Birincisi şehri tamamen belediye başkanı figüründen bağımsız o şehirde yaşayanlardan dinlemek üzere yola çıktık. İkincisi de multidisipliner bir çalışma yaptık. Mimar, kentsel tasarımcı, peyzaj mimarı, çevre mühendisi, sosyolog gibi farklı meslek gruplarından oluşan heyetle analizler yaptık” dedi.

SAMSUN İLE BİRLİKTE 30 BÜYÜKŞEHİRDE UYGULANACAK

30 büyükşehirde 9 farklı yöntem izlediklerini ve 85 bin 129 vatandaşa ulaştıklarını belirten Karaaslan, “Şehrim 2023 otobüslerimizin biri Van’dan biri Bursa’dan yola çıktılar ve 30 büyükşehri dolaştılar; şehirlerin en önemli meydanlarında halkla buluştular. Burada amaç ‘Biz geldik, sizi dinlemek için buradayız ve sizin söylediklerinizle yola devam edeceğiz’ mesajını vermekti. Şehrin çevre, şehir ve kültür değerleri üzerinden bütün varlığını analiz etmemize olanak sağlayan bir anket çalışması ile vatandaşın şehriyle ilgili en önemli talebini bildirmesini istediğimiz bir kartpostal çalışması yaptık. Daha sonra STK temsilcileri, oda temsilcileri, gençler, engelliler, iş dünyası gibi önemli aktörleri yuvarlak masa etrafına toplayarak tamamen interaktif bir toplantı yaptık” diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER