Şehiti 2 Bin Kişi Uğurladı

Nusaybin'de teröristlerin aştığı ateş sonucu şehit düşen, Günaydın'ın cenazesi 2 bin kişinin katıldığı törenle Malatay'da toprağa verildi

Şehiti 2 Bin Kişi Uğurladı

Şehit polis memuru Günaydın'ın dün Malatya’ya getirilen cenazesi bugün morgdan alınarak Malatya Şehir Mezarlığı'na getirildi. Günaydın’ın annesi 43 yaşındaki Şenay Günaydın, cenaze töreninde, "Ben şehit annesiyim. Ben ağlanam. Düşmanı sevindirmem. Ben kurban olurum yiğidime. Ben 3 kardeşini daha 3'ünü de görderirim. Sen ölmedin beni kandırıyorsun" diyerek, fotoğrafına sarılıp ağladı.

2 AY ÖNCE NİŞANLANMIŞ

Şehit polis Oğuzhan Günaydın’ın 2 ay önce nişanlandığı ve Ramazan bayramından sonra evlilik planları yaptıkları ifade edildi. Polis memuru Günaydın’ın, Bingöl’de görevli olduğu ancak, geçici görevle önce Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde 90 gün görev yaptıktan sonra Nusaybin’e gönderildiği ifade edildi. Nusaybin'e 4 gün önce giden Özel Harekat polisi Oğuzhan Günaydın’ın, teröristlerin açtığı ateş sonuçu ağır yaralandığı, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı cenaze töreninde, Kürtçe ağıtlar yakıldı. Şehit polis memuru Oğuzhan Günaydın’ın cenazesi şehitliğe götürülürken, kardeşi Batuhan,tabutun üzerine yatarak, şehitliğin girişine kadar gitti.

Şehit Oğuzhan Günaydın’ın cenaze törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, Ak Parti Malatya Milletvekileri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile çok sayıda kişi katıldı.

Şehit polis memuru Oğuzhan Günaydın’ın cenaze namazını Malatya Müftüsü Ümit Çimen kıldırdı. Cenaze namazı ardından, Şehir Mezarlığı içinde bulunan şehitlikte toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER