Şehit olmasa kız istemeye gidecekti!

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvet polisi Adem Serin'in, saldırının düzenlendiği gece görevinin ardından "kız istemeye" gideceği belirtildi.

Şehit olmasa kız istemeye gidecekti!

İstanbul'daki terör saldırısında şehit olan çevik kuvvet polisi Adem Serin'in Gaziantep'teki babaevini ziyaret eden mesai ve ev arkadaşı Emrah Çoban, yaptığı açıklamada, polis okuluna başladıktan sonra şehidin kendisiyle evini paylaştığını anlattı.

"AKŞAMA KIZ İSTEYECEKTİ"

Adem Serin'in yaklaşık bir ay sonra nişan yapmayı planladığını belirten Çoban, " Sabah ben işe çıktım. Zaten kendisi de çıkacaktı. Evden ayrılırken, akşam sözlüsünü isteyeceklerini söyledi. Hatta maça kadar da konuştuk. Ben Beşiktaşlıyım, sık sık arayıp maçı sordum." dedi.

Şehit arkadaşının, ailesinin bir miktar borcu bulunduğunu ve borcun bitmek üzere olduğunu, bu nedenle artık evlilik hazırlığına başlayabileceğini söylediğini aktaran Çoban, Adem Serin'in çok iyi ve yardımsever bir insan olarak hatırlanacağını dile getirdi.

"ADEM TAM BİR TÜRK POLİSİYDİ"

Eyüp Sabri Çelik de Adem Serin'in ülkesini, vatanını, milletini seven, idealleri bulunan, kişilik sahibi bir insan olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

"Adem tam bir Türk polisiydi. Sporunu, ibadetini aksatmayan bir polisti. Kısa zaman oldu tanışalı ama hiç kötü günümüz yoktu. Onu hep güzel anacağız. Olay gecesi kız isteme durumları varmış. Ama şehadete erdiğini öğrendik. Onu kaybettiğimiz için üzgünüz. İnançlarına, hayallerine bağlı bir insandı. En büyük hayali, ailesine, vatanına, milletine hayırlı olmaktı. Etrafındaki herkese destek olurdu."

Şehidin babasının bulunduğu Eyüp Sultan Mahallesi'nin muhtarı Makıf Turak da Adem Serin'in çok mütevazi bir insan olarak hatırlanacağını ifade ederek, Allah'tan rahmet diledi.

Adem Serin'in imam hatip lisesi mezunu olduğunu, kısıtlı imkanlarla okuduğu okulunu ihmal etmediğini söyleyen Turak, "Terör böyle insanları hedef alıyor. Terörün her türlüsünü kınıyoruz." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER