Şehidi Hatay'da 10 Bin Kişi Uğurladı

Derik'te PKK'lıların polis lojmanlarına düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Ahmet Benli'yi memleketi Hatay'da 10 bin kişi uğurladı

Şehidi Hatay'da 10 Bin Kişi Uğurladı

Hatay Havaalanı'ndan alınan şehit polis Ahmet Benli'nin cenazesi, uzun araç konvoyuyla merkez Antakya İlçesi'nin Esentepe Mahallesi'ndeki babasının evine götürüldü.

Bir hafta önce izinli olarak geldiği memleketinde yakınları ve arkadaşlarıyla helalleştikten sonra gittiği görev yerinde şehit olarak Türk bayrağına sarılı tabutla dönenen Benli'nin cenazesinin eve gelmesiyle baba Cemal ve anne Aynur, kardeşleri, eşi Turna Benli ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. 3 kardeşin en büyüğü olan Ahmet Benli'nin cenazesi, duaların okunup helallik alınması ardından Antakya Mezarlığı'na götürüldü.

Burada düzenlenen törene Hatay Valisi Ercan Topaca, milletvekilleri ile şehidin ailesi, yakınları ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Murat Ege ve Cemal Efe adında 2 çocuk babası olan şehidin cenazesi, namaz kılınmasının ardından meslektaşları tarafından bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konuldu.

Aracın arkasından giden vatandaşlar tekbirler getirdi. Benli, şehitlikte gözyaşları arasında toprağa verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER