Seçime bir hafta kalmış hala saldırı altındayız

Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, “Cumhurbaşkanımız, ‘kimse dövizle ilgili oyuna girmesin’ dedi. Döviz birden aşağıya düşüverdi. Seçime bir hafta kalmış hala saldırı altındayız” diye konuştu

Seçime bir hafta kalmış  hala saldırı altındayız

Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Yapısan İnşaat'ın onuruna düzenlediği ve çok sayıda iş insanının katıldığı kahvaltıya katıldı. Yapısan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Çakır ve oğlu Serkan Çakır'ın Sevgi Kafe'de düzenlediği kahvaltıya Samsun iş dünyasının ve inşaat sektörünün temsilcileri katıldı. Konuşmasında cuma günü dolar kurunda başlayan pazartesi günü Merkez Bankası'nın müdahalesiyle sonlandırılan dalgalanmaya dikkati çekerek, "Cumhurbaşkanımız ‘kimse dövizle ilgili oyuna girmesin’ dedi. Döviz birden aşağıya düşüverdi. Seçime bir hafta kalmış hala saldırı altındayız. Hepimizin bu durumu iyi değerlendirmesi gerekiyor. Kendinin dışındaki güçler tarafından hedef alınan dünyada böylesine hedef alınan başka bir ülke yok. Ne ABD ne Mısır, ne İran; Türkiye kadar hedef tahtasında değil" diye konuştu.

YERELDE AKTÖR BÜYÜKŞEHİR OLACAK

Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı sistemine geçmesine ilişkin 'tek adam, diktatörlük' eleştirileri yapıldığını hatırlatan Mustafa Demir, "Oysaki bu sistem etkin icra gücünü kullanmaya yarayan bir sistem. Şu anda iki lider, 'beka meselesi diyor. Ötekiler ‘ne alakası var’ diyor. Bu sistemin en önemli ayağı aslında Türkiye'nin istikbalinde aktör büyükşehir belediye başkanları olacak. Merkezi hükümet kaynak üreten, stratejik politikalar, güvenlik, sağlık ve dış politikayı yönetecek. Birçok alanda işler yerelde yönetilecek. Bu iş buraya gitmek zorunda" dedi.

ÜLKE YARARINA GÖRE BEYİNLERİ İŞLEMİYOR

Türkiye'de Cumhur İttifakı ile 'pazara kadar değil mezara kadar’ diyen ikili sistemin bir ayağının oluşturduğunu ancak ikinci ayağının oluşmasında sıkıntı olduğunu dile getiren Demir, "Bunlarda bir irade, bir yeterlilik olmadığı için asla bir araya gelmeyecek olanlar yangından mal kaçırır gibi bir siyasi birlikteliğe gidiyor. Ülke menfaatleri ve Türkiye’nin istikbaliyle ilgili hiçbir şeyi göremiyorlar. Bunlarda ülke yararına göre bir beyin işleyişi olsa HDP ile asla işbirliğine gitmezler. Meclis'te HDP'ye, PKK terör örgütüdür diyebildiler mi, ima edebildiler mi? Bende ileride bunların tamamının HDP'nin, siyasi aktör olması için uğraştıkları kanaati var. Böyle bir projenin olduğunu düşünüyorum" görüşünü dile getirdi.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER