SANTRAL SANSÜRÜ!

Samsun’da kurulmasına onay verilen fakat vatandaşların topyekun karşı çıktığı biyokütle enerji santraline, Çarşamba Belediye Meclisi’nde sansür uygulandı. Belediye Başkanı Halit Doğan, İYİ Parti Meclis Üyesi Filiz Karabaş’ın ‘santral’ hakkında yaptığı konuşma esnasında canlı yayını kestirdi

SANTRAL SANSÜRÜ!

İYİ Parti Çarşamba Belediye Meclis Üyesi Filiz Karabaş, Çarşamba Belediyesi ekim ayı meclis toplantısında gündem dışı söz aldı. Karabaş, ilçeye kurulması için inşasına başlanan biyokütle enerji santrali ile ilgili konuşmaya başlamadan önce Belediye Başkanı Av. Halit Doğan, sosyal medyada yapılan canlı yayını kesin işareti yaptı.

BELEDİYENİN ARACI ÇALIŞIYOR MU?

İYİ Parti Meclis Üyesi Filiz Karabaş ise konuşmasına devam ederken, Başkan Halit Doğan'a santral inşaatının ne zaman başladığını, inşaat ruhsatı verilip verilmediğini, ruhsat verilmediyse kaçak durumda olup olmadığını sordu. Karabaş ayrıca, "Santral inşaatında belediyemize ait kepçe, kamyon gibi iş makineleri çalıştırıldı mı? Çarşamba ve Samsun kamuoyunda bunca bilgi kirliliği varken bir belediye başkanı olarak Çarşamba halkını bilgilendirmek adına açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?" sorularını gündeme getirdi. Başkan Doğan ise, "Belediyenin araçlarının kullanıldığı doğru değil, hem ortada inşaatta yok" diye cevap verdi.

SORU ÖNERGESİ VERDİ

Karabaş, Başkan Doğan tarafından cevaplanmak üzere aşağıdaki soruları yöneltti:

1-Santral inşaatı ne zaman başladı? Firmanın ruhsat başvurusu var mı? İnşaat ruhsatı verildi mi? Yoksa santral inşaatı kaçak konumunda mıdır?

2-Santral inşaatında belediyeye ait iş makineleri çalıştırıldı mı?

3-Belediye başkanı olarak Çarşamba halkını bilgilendirmek adına bir açıklamaya yapmayı düşünüyor musunuz?

HABER MERKEZİ

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER