Samsun zaferi böyle kutlayacak!

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yılı Samsun’da coşkuyla kutlanacak. Samsun Valiliği’nce gerçekleştirilecek programda, törenler, ziyaretler, resepsiyon yapılacak. 30 Ağustos akşamı Samsun, havai fişeklerle aydınlanacak

Samsun zaferi böyle kutlayacak!

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde her yıl 30 Ağustos günü kutlanan resmi ve ulusal 30 Ağustos Zafer Bayramı, bu yıl da Samsun Valiliği’nin koordinesinde dolu dolu kutlanacak.

ONUR ANITI’NDA BAŞLANACAK
Zafer Bayramı kutlama programı sabah saat 09:00’da Samsun Valisi, Garnizon Komutanı ve Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından Onur Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi ile devam edecek ve Anıt Şeref Defteri’nin Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından imzalanması ile tamamlanacak. Saat 09:30’da Samsun Valiliği’nde Yaşayan Atatürk Salonu’nda Samsun Valisi Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in kabulü ile yapacakları tebrikat töreni ile devam edecek program yerini Panaroma Müzesi ziyareti ile sürecek.

MEYDANDA TÖREN DÜZENLENECEK
Program kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda halkın katılımı ile saat 09:45’te tören gerçekleşecek. Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasından sonra Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ve Garnizon Komutanlığı tarafından belirlenecek bir subay günün anlam ve önemine binaen konuşma yapacak. Şiirlerin okunacağı, özel konserin verileceği, halk oyunları gösterilerinin ve tören geçişinin yapılacağı program saat 12:00’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Vatan Bilgisayar binasında Mural Açılışı (Gençler Grafiti ile Atasını Anıyor) etkinliği ile devam edecek.

HAVAİ FİŞEKLER PATLAYACAK
Zafer Bayramı kutlama programı son olarak saat 19:30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacak özel resepsiyon ve sonrası 20:45’te gerçekleşecek havai fişek gösterisi ile tamamlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER