Samsun Valiliği'nden Cumhuriyet Yürüyüşü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı belli oldu. 28 Ekim'de bayram kutlamaları Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ardından Cumhuriyet Yürüyüşü ile başlayacak

Samsun Valiliği'nden  Cumhuriyet Yürüyüşü

Cumhuriyet'in ilan edilişinin 95'inci yıldönümü Samsun'da da coşkulu törenlerle kutlanacak. Samsun Valiliği bu yıl Cumhuriyet Yürüyüşü ve Batıpark'ta bayram kutlamaları gerçekleştirilecek.

KUTLAMALAR 28 EKİM PAZAR GÜNÜ BAŞLAYACAK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle ilk tören 28 Ekim Pazar günü saat 13:30'da Atatürk Anıtı'nda Samsun protokolünün çelenk koymasıyla başlayacak. Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Anıt Şeref Defteri'ni imzalayacak.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ YAPILACAK

Anıt'taki törenlerin ardından saat 13.45'te Samsun Valiliği'nce Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlenecek. Yürüyüş, Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayıp DSİ 7. Bölge Müdürlüğü önünde sona erecek. Protokolün de katılacağı yürüyüş, Polis Meslek Yüksekokulu ve okul öğrencileri tarafından yapılacak. Aynı gün saat 20:00'de ise Atatürk Kültür Merkezi'nde, Devlet Klasik Türk Müziği Korosu tarafından Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri sunulacak.

GEÇİT TÖRENİ BATIPARK’TA

29 Ekim Pazartesi günü Samsun Valisi Osman Kaymak saat 10:00'da Valilik Yaşayan Atatürk Salonu'nda bayram kutlamalarını kabul edecek. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle resmi geçit töreni ise saat 10:30'da Batıpark İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları Stadı'nda gerçekleştirilecek. Vali, garnizon komutanı ve büyükşehir belediye başkanı törene katılanların ve halkın bayramının kutlayacak. Buradaki törende Cumhuriyet konulu şiirler okunacak, konuşmalar yapılacak. Folklor ve çeşitli gösterilerin ardından da tören geçişi gerçekleştirilecek.

VALİ KAYMAK’TAN 29 EKİM RESEPSİYONU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak aynı gün saat 18:30'da Şehit Ömer Halisdemir Salonu’nda (Eski Büyük Otel Yerleşkesi) resepsiyon verecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 20:00'de Samsun Devlet Opera ve Balesi Korosu ile Orkestrası’nca ücretsiz olarak verilecek ‘Cumhuriyet Bayramı Konseri’ ile sona erecek.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER