Samsun TSO Ve Ticaret Borsası Arasında Tarihi İmza Atıldı

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) ile Samsun Ticaret Borsası’nın bir arada olacağı yeni hizmet binası protokolü iki başkanın imzasıyla karara bağlandı

Samsun TSO Ve Ticaret Borsası Arasında Tarihi İmza Atıldı
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsası’nın, Canik ilçesi Yeni Mahalle, çevre yolunan cephesi bulunan 2 bin metrekarelik alana yapacağı yeni hizmet binasının protokolü, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır tarafından imzalandı. Protokol imza töreninde konuşan Samsun TSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Kardeş kuruluşumuz Samsun Ticaret Borsası ile tarihi bir protokole imza attık. Yeni hizmet binamız, Büyükşehir Belediyesi’nden satın aldığımız 19 Mayıs Stadyumu yanında, çevre yoluna cephesi olacak. Öncelikle yeni yapacağımız hizmet binası tüm üyelerimize ve kentimize şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

“SAMSUN’A YAKIŞIR BİR HİZMET BİNASI OLACAK”

Hizmet binasının yapım işi için tüm hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Başkan Murzioğlu, “Odalar ve borsalar hem 5174 sayılı Kanun’dan almış oldukları görevleri en iyi şekilde yerine getirebilmeleri hem de üyelerine vermiş oldukları hizmetin kalite ve hızının artırılarak kapasitesinin geliştirilebilmesi için iyi ve gelişmiş bir alt yapıya sahip olmaları gerekmektedir. Her iki meslek kuruluşu; kanunda verilen görevlerle sınırla kalmayıp, kentin ekonomik gelişimine katkı sağlamak adına proje üreten, projelere katkı sağlayan bir misyona da sahiptir. Ulusal ve uluslararası ölçekte pek çok projeye imza atan, faaliyet gerçekleştiren her iki meslek kuruluşunun bu hizmetleri yerine getirdiği mevcut hizmet binaları ne yazık ki oldukça yetersiz kalmakta ve Samsun’a yakışmayan bir tablo sergilemektedir. Hizmet kalemlerimizin artması, personel sayımız ve binanın fiziksel kapasitesinin yetersizliği ile yıpranmışlığı nedeniyle yeni, kapsamlı ve daha fazla imkan sunabilecek bir hizmet binasına ihtiyacımız olduğu yıllardır aşikardı. Ayrıca, Oda yönetimi olarak bizim üyelerimize yeni hizmet binası sözümüz vardı. Bu gerçekler doğrultusunda Samsun ekonomisine yön veren Odamız ile kardeş kuruluşumuz ticaret borsamızın büyüyen ve gelişen Samsun’a yakışır, üyelerine çağın gerektirdiği gibi daha kaliteli ve verimli hizmet verebilmesi amacıyla yeni bir hizmet binası yapılması için çalışmalara başladık. Odamız yüzde 70, Ticaret Borsası’nın ise yüzde 30 hisse payıyla, ortak girişim olarak, daha önceden Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu ihaleyle satın aldığımız arsaya hizmet binasını yapacağız. Hizmet binasının temelini de en kısa sürede atarak, inşaatına başlayacağız” dedi.

ÇAKIR PROTOKOLLE İLGİLİ BİLGİ VERDİ

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır ise yapılan protokolle ilgili bilgi vererek, “Oda-borsa yeni hizmet binası avam, mimari ve uygulama projeleri yapılacak ihale sonrası belirlenecek. Samsunumuza yakışır çok güzel bir hizmet binası arzuluyoruz. İnşallah Samsunumuza ve üyelerimize modern bir hizmet binasını en kısa sürede kazandıracağız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER