'Samsun tarihi gün yaşadı'

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun 19 Mayıs 1919'un 100. yılında tarihi bin gün yaşadı." dedi.

'Samsun tarihi gün yaşadı'

Milli Mücadele'nin ilkadımının atıldığı 19 Mayıs 1919'un 100. yılı Samsun'da büyük bir coşku ile kutlandı.

Sabah saatlerinde başlayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, öğleden sonra Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle devam etti. Siyasi parti liderlerinin de hazır bulunduğu Tütün İskelesi'ndeki kutlamalarda devletin zirvesi bir araya geldi, yoğun katılım oldu.

Çeşitli kutlama programlarının , Solo Türk ve Türk Yıldızları'nın izlenmesi, konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan,  vatandaşları selamlayarak Yaşar Doğu Spor Salonu'na geldi. AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'da gün boyu 100. yılın coşkusuna ortak oldu.

Burada, Milli Mücadele'nin ruhunu yansıtan, farklı sanat dallarının teknolojiyle bir araya getirildiği dramatik sahne gösterimi "1919 Bitmeyen Yolculuk" sahnelendi. Daha sonra TÜYAP Kongre ve Kültür Merkezi'nde geniş katılımla iftar yapıldı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar sonrası Samsun'dan ayrıldı.

Havaalanı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uğurlayan AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Samsun 19 Mayıs 1919'un 100. yılında tarihi bin gün yaşadı." dedi.

Gercekbizde.com

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER