SAMSUN İÇİN TURUNCU ALARM

Meteoroloji, Samsun'un da aralarında bulunduğu 9 il için 'turuncu alarm' verdi. Sel, heyelan ve yıldırım düşmesine karşı uyarı yaptı

SAMSUN İÇİN TURUNCU ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Samsun ile Zonguldak, Düzce ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü bu kentlerde ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yağışların; Sakarya, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli; Artvin, Rize, Trabzon, Giresun ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu ilçelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin çevreleri ile Samsun'un Salıpazarı, Terme, Çarşamba, Ayvacık ilçelerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. 

4 İL İÇİN TURUNCU ALARM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun, Giresun, Trabzon ve Rize için turuncu alarm verdi. Yağışların çok kuvvetli olması beklenen illerde yaşayan vatandaşların çok dikkatli ve tedbirli olması gerektiği uyarısı yapıldı.

TURUNCU ALARM VERİLDİ?

Hava durumu tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok tedbirli olmalı, güncel meteorolojik koşullar ve tahminler takip edilmelidir.

SAMSUN’DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Samsun'da bugün hava durumunun parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER