SAMSUN İÇİN SEFERBERLİK HALİNDEYİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin tarafından başlatılan; Samsun dışında yaşayan bürokrat, akademisyen, sanatçı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, siyasetçi, sanayici, iş adamı ve her kesimden insanları buluşturmayı hedefleyen ‘Sevdamız Samsun’ buluşmalarının ikincisi Ankara’da gerçekleştirildi

SAMSUN İÇİN SEFERBERLİK HALİNDEYİZ

Birincisi İstanbul’da yapılan toplantıların ikincisi olan Ankara buluşmasına büyük ilgi ve katılım oldu.  Başkan Zihni Şahin, “Bizim sevdamız Samsun. Her şey Samsun içindir. Samsun’umuz için seferberlik başlamıştır. Bu seferberlik yatırım, üretim ve istihdam seferberliğidir. Bu seferberlik milli mücadelemizin 100. yılı olan 19 Mayıs 2019 seferberliğidir. Bu seferberlik Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 seferberliğidir. Bu seferberlik bir ve beraber olma, birlikte başarma ve Samsun’un büyük gücünü her yönüyle hayata geçirme, Samsun’umuzu daha güzel bir geleceğe ulaştırma, insanlarımızı daha çok mutlu etme seferberliğidir” dedi.

500’DEN FAZLA KİŞİ KATILDI

Ankara Meyra Palace Otel’de gerçekleştirilen ‘Sevdamız Samsun’ buluşmasına Samsunlu üst düzey bürokratlar, iş insanları, yargı mensupları, sanayiciler, Samsunlu dernek, federasyon, konfederasyon başkanları, yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları, generaller, sanatçılar, bilim adamları, belediye başkanları, meclis üyelerinden oluşan 500’den fazla Samsunlu katıldı. Toplantıda Samsun ve 17 ilçesini tanıtan video sunumu büyük beğeni topladı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin, tüm katılımcılara Samsunspor atkısı hediye etti. Katılımcılar Samsunspor atkıları ile coşku gösterilerinde bulundu. Toplantının açılış konuşmasını Prof. Dr. Orhan Arslan yaptı.

SAMSUN’A YATIRIM SEFERBERLİĞİ

Açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Samsun Büyükşehir belediye Başkanı Zihni Şahin, herkesi Samsun’a yatırım yapmaya davet ederek şunları söyledi: “Samsun, büyük potansiyelleri olan bir şehrimizdir. Bu potansiyellerimizi harekete geçirmek için her şeyi yapmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Samsun’a yatırım, insanımıza da iş sağlamak istiyoruz. Bunun için Türkiye’nin her yerindeki Samsunlu hemşerilerimizle buluşmaya devam edecek ve Samsun çağrısı yapacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece insanımızı mutlu edecek ve ilimizi çok daha ileriye taşıyacağız. Biz gönülleri girerek, gönülleri fethederek hizmet edeceğiz. İlkini İstanbul’da ikincisini Ankara’da yaptığımız ‘Sevdamız Samsun’ buluşmalarına katılan tüm hemşerilerime ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. ”

O GÜN SENDE SAMSUN’DA OL

Başkan Şahin, toplantıda hemşerileriyle yaptığı sohbet ve değerlendirmede milli mücadelenin 100. yılı olan 19 Mayıs 2019 kutlamalarını gündeme getirerek şunları söyledi: “Milli mücadelemizin 100. yılını kutlayacağız. Bu kutlamaların tüm Türkiye ve dünyanın gündeminde olmasını arzu ettik. Bunun için valimiz, genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, il başkanımız ile istişareler içerisinde olduk. 100. yıl kutlamalarının Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde gerçekleşmesini arzu ettik. 100. yıl kutlamaları Cumhurbaşkanımız himayelerinde gerçekleşecektir. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’e çok teşekkür ediyor ve şükranlarımızı sunuyorum. 100. yıl kutlamalarında Samsun’umuz Türkiye’nin kalbinde olacaktır. Hemşerilerimizle birlikte 100. yılı muhteşem kutlayacağız. Samsun’umuz milli mücadele, Atatürk, bağımsızlık, istiklal ve meşale şehri olduğunu bir kez daha ortaya koyacaktır. Biz de tüm Türkiye’ye seslenerek ‘O gün sen de Samsun’da ol’ diyeceğiz.”

HİZMET SEFERBERLİĞİ İÇİNDEYİZ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Samsun, 17 ilçemiz ile güçlüdür. Samsun, her ferdinin bir ve beraber olması ile güçlüdür. Samsun, gurbetteki hemşerilerimizle güçlüdür. Samsun, iş insanı, çiftçisi, memuru, işçisi, akademisyeni, üniversitesi, genci, esnafı, bayanları, serbest meslek mensupları, odaları dernekleri, belediyeleri, belediye başkanları ile güçlüdür. Samsun, bürokratı, siyasetçisi, çocukları, sanatçıları, basın mensupları, sporcuları ile güçlüdür. Samsun, emeklisi, çalışamayanı, öğretmeni, din görevlileri, bilim adamları ile güçlüdür. Biz bu gücün seferberlik halinde potansiyellerimizi harekete geçirmesi için göreve geldiğim günden itibaren birlikte başarmak, birlikte güçlüyüz, ortak akıl ve gönül belediyeciliği diyorum. Gelişen bu anlayıştan Samsun ve insanımız kazançlı çıkacaktır. Bunu daha ileriye taşıyacak, fitne ve fesata fırsat vermeyeceğiz. Kimse Samsun’dan yüksekte değildir. Hepimiz Samsun için varız. Belediye hizmetleri anlamında ise 17 ilçemizde tüm imkânlarımız ile hizmet seferberliği içerisindeyiz. Göreve geldiğimiz 3 Mayıs 2018 tarihinden itibaren 17 ilçemizde ulaşım ve altyapı, çevre ve peyzaj kültür ve turizm, hizmet binaları, sosyal tesisler, eğitim ve spor, içme suyu, kanalizasyon, dere ıslahları, arıtma tesisleri ve yağmur suyu olmak üzere bir kısmı başlamış, bir kısmı yeni ihale edilmiş bir kısmını da bizim ihale edip başlattığımız 180 proje yürütüyoruz. Bu projelerin tutarı 960.406.487 TL’dir. 5 ay gibi kısa bir sürede ise 145 km beton yol, 30 km BSK yol ve 280 km satıh kaplama yol olmak üzere toplam 455kilometre yol yaptık.”

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER