Samsun golf sahası işletmesi federasyona devredildi

Samsun'a dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kazandırılan Golf Sahası'nın işletmesi Türkiye Golf Federasyonu'na devredildi.

Samsun golf sahası işletmesi federasyona devredildi

Samsun'da, 2016 yılında deniz doldurularak oluşturulan alana yapılması ile dünyada tek olma özelliği taşıyan Samsun Golf Kulübü Sahası profesyonel işletme anlayışı  kapsamında Türkiye Golf Federasyonu'na devredildi.

Samsun'a dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz tarafından kazandırılan ve büyük bir kazanım olarak öne çıkan Samsun Golf Sahası'nın işletmesiyle ilgili büyükşehir belediyesi ve  Türkiye Golf Federasyonu arasındaki görüşmeler tamamlandı. Bundan sonraki süreçte Karadeniz'in tek, Türkiye'de ve Dünya'da örnek olan golf sahasının işletmesini federasyon profesyonel ekip ile yürütecek.

Meclis toplantısında devir işleminin gerçekleştiğini açıklayan açımlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Federasyona devir işlemi gerçekleşti. Federasyon ile görüşmelerimizde şuan ki kullanımdan daha yoğun bir kullanım trafiği yani turnuvalar ve benzeri şeylerle oraya ivme kazandıracaktır. Şehrimize diğer anlamda da turizm olarak büyük bir katkı sağlayacağı şeklinde bir beklentimiz olacaktır". dedi.

SAMSUN GOLF SAHASI

Samsun'da 2016 yılında yapılan golf sahası, dünyada ilk ve tek olan deniz doldurularak yapılan golf sahası olma özelliği taşıyor. Türkiye'de ilk kez bir yerel yönetim yatırımıyla faaliyete geçirilen Samsun Golf Kulübü Sahası, Türkiye standartlarının üzerindeki alt yapısıyla ilgi görüyor. Atakum sahilinde 600 dönüm açık alan üzerinde kurulu,18 çukurlu tesis, uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapabilecek seviyeye çıkarıldı. 6 bin 200 metre ve 72 vuruşluk saha olarak hizmet verecek olan golf sahası ile zengin iş adamlarının ve spor turizminin şehre çekilmesi amaçlanıyor.

Gercekbizde.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER