Samsun'daki hastanelere ‘T.C’ geri geldi

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş’ün yayınladığı genelgeyle Samsun'daki tüm hastanelerin isimleri değişti ve önlerine ‘Samsun’ ifadesi kaldırılarak, ‘T.C. Sağlık Bakanlığı’ ifadesi konuldu

Samsun'daki hastanelere ‘T.C’ geri geldi

Sağlık Bakanlığı'nda 2013 yılında tüm hastanelerin tabelalarından kaldırılan Türkiye Cumhuriyeti ifadesi geri geldi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş tüm illere gönderdiği genelgeyle resmi yazışmalarda bundan böyle tüm hastanelerin isimlerinin önünde, 'Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı' ifadesinin kullanılması talimatını verdi. Buna bağlı olarak Samsun'daki tüm hastanelerin isimleri değişti ve önlerine T.C. Sağlık Bakanlığı ifadesi konuldu.

ESKİ İSİMLERİ BÖYLEYDİ

Türkiye'de tartışmalara neden olan resmi kurumlar ve belediyelerin tabelalarındaki 'T.C.' (Türkiye Cumhuriyeti) ifadesinin kaldırılması uygulaması Sağlık Bakanlığı'nda da artık sona eriyor. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş yayınladığı ve tüm illere gönderdiği bir genelgeyle, Samsun Alaçam Devlet Hastanesi, Samsun Asarcık İlçe Devlet Hastanesi, Samsun Ayvacık Devlet Hastanesi, Samsun Bafra Devlet Hastanesi, Samsun Çarşamba Devlet Hastanesi, Samsun Havza Devlet Hastanesi, Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi,  Samsun Fiziksel Tıp Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesi, Samsun Gazi Devlet Hastanesi, Samsun T.C. SB. SBÜ. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Samsun Kavak Devlet Hastanesi, Samsun Ladik Devlet Hastanesi, Samsun 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi, Samsun Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi, Samsun Terme Devlet Hastanesi, Samsun Vezirköprü Devlet Hastanesi, Samsun Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Samsun Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nin isimlerinin tamamının değiştirilmesi talimatını verdi.

İŞTE HASTANELERİN YENİ İSİMLERİ

Bu isim değişikliklerinin ardından Samsun'daki hastanelerin tamamının isimleri şöyle oldu: "T.C. Sağlık Bakanlığı Alaçam Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Asarcık İlçe Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Ayvacık Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Bafra Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Çarşamba Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Havza Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Samsun Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Samsun Fiziksel Tıp Rehabilitasyon Hastalıkları Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Samsun Gazi Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı SBÜ. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Kavak Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Ladik Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Salıpazarı İlçe Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Terme Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Vezirköprü Devlet Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Bafra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, T.C. Sağlık Bakanlığı Samsun Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, T.C. Sağlık Bakanlığı Vezirköprü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi.”

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER