Samsun'da tanzim satışlar bugün başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, Samsun'da kurulan ilk tanzim satış noktasında satışlar bugün başlıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi tanzim satışlar için Samsun'da 7 ayrı nokta belirledi. İlk tanzim satış noktası Cumhuriyet Meydanı Anıt Park'ta bugün saat 11.00'de açılacak

Samsun'da tanzim satışlar bugün başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla sebze meyve fiyatlarını düşürmek, vatandaşlara daha ucuza sebze ve meyve satmak için gerçekleştirilen tanzim satış projesi, Samsun'da da bugün hayata geçiriliyor. Samsun'da ilk tanzim satış noktası Cumhuriyet Meydanı Anıt Park'ta bugün saat 11.00'de açılacak

TANZİM SATIŞ NOKTALARI BELİRLENDİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine halka ucuz fiyata sebze satışı yapacak tanzim satış noktaları için hazırlıklarını tamamladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ kampanyasına destek olmak amacıyla, Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürlüğü'nün de desteğiyle Samsun genelinde tanzim satış noktaları kuruldu.

SATIŞLAR BUGÜN İTİBARİYLE BAŞLIYOR

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekili Turan Çakır, Samsunluların merakla beklediği tanzim satışının Samsun'da bugünden itibaren başlayacağını müjdeledi. Samsunluların merakla beklediği tanzim satış yeriyle ilgili açıklama yapan Turan Çakır, "Tanzim satış yeri için beklediğimiz talimatın gelmesinin ardından hazırlıklarımızı yaptık. Samsun'da tanzim satışları için 7 ayrı nokta belirledik. Bu tanzim satış noktalarının 5'i İlkadım'da, 1'i Atakum'da, 1'i de Canik ilçesinde açılacak. İşin bir ayağında da ürün temini var. Ürün teminini de Türkiye Kredi Kooperatifler Birliği Samsun Bölge Müdürlüğü yapıyor. Hem bizim ekiplerimiz hem de onlar çalışacaklar" dedi.

İLK TANZİM SATIŞ NOKTASI BUGÜN AÇILIYOR

Turan Çakır'ın verdiği bilgiye göre Samsun'da kurulacak tanzim satış noktalarının ilki bugün saat 11.00'da Cumhuriyet Meydanı'ndaki Anıt Park'ta Samsun Simit'in hemen yanında açılacak.

İŞTE SAMSUN'DA BELİRLENEN TANZİM NOKTALARI

Samsun'da bu hafta sonuna kadar açılışı yapılacak diğer tanzim satış noktaları ise şu adreslerde hizmet verecek:

1. Atakum Emek Parkı

2. İlkadım Çatalarmut Mahallesi 30 Ağustos Caddesi 30 Ağustos Parkı

3. İlkadım Kadıköy Mahallesi Kuyu Sokak kavşağı, SASKİ şantiyesi

4. İlkadım Fatih Mahallesi Fatih Parkı

5. İlkadım Adalet Mahallesi Asri Mezarlık karşısı (Eski organik pazar yeri)

6. İlkadım Anıt Park (Samsun Simit bitişiği)

7. Canik Kefeli Parkı

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER