Samsun'da sanayiyi yıldırım çarptı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan ana trafo merkezine dün gece yıldırım düştü. Büyük hasara neden olan yıldırım düşmesi nedeniyle başta Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere Tekkeköy'deki sanayi kuruluşlarına, konutlara ve Canik merkezdeki birçok mahalleye elektrik verilemiyor

Samsun'da sanayiyi yıldırım çarptı

Samsun'da dün gece etkili olan gök gürültülü sağanak sırasında kentin başta sanayi bölgeleri olmak üzere Canik ilçesine elektrik dağıtımını gerçekleştiren ana trafo merkezine yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi sonucu Tekkeköy başta olmak üzere, Merkez Organize Sanayi Bölgesi, Kirazlık'taki sanayi kuruluşları ve Canik ilçesinde birçok mahallede elektrikler kesildi. Elektrik kesintilisinin halen devam ettiği bölgede, yıldırım düşmesi nedeniyle trafo merkezinde yangın çıktığı, hasarın çok büyük olduğu öğrenildi.

YANGIN ÇIKTI, HASAR BÜYÜK

Samsun'da dün gece etkili olan sağanak yağış sırasında Tekkeköy ilçesinde bulunan Sanayi Mahallesi'ndeki TEİAŞ'a bağlı  ana trafo merkezine yıldırım düştü. Trafo merkezinde yangına ve büyük hasara neden olan yıldırım düşmesi nedeniyle, ağır hasar meydana geldiği öğrenildi. Yıldırım düşmesi nedeniyle başta Tekkeköy ilçesi olmak üzere, Organize Sanayi Bölgesi ve Canik'te elektrik kesintisi meydana geldi.

ONARIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Edinilen bilgiye göre TEAİAŞ ve YEDAŞ hasarın giderilmesi için çalışma başlattı. Bugün gün boyunca süren çalışmaların akşam saatlerine kadar tamamlanması ve arızanın giderilmesi için yoğun mesai yapıldığı öğrenildi. Ancak trafo merkezinde hasarın büyük olduğu, sorunun giderilmesinin yarını bulabileceği belirtildi. 

SANAYİDE ÜRETİM DURDU

Elektrik kesintisi nedeniyle Samsun'un sanayi bölgesi olan Organize Sanayi başta olmak üzere, Kirazlık ve Canik'teki sanayi merkezlerinde üretim durdu. 

Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER