Samsun'da 'kenevir' çalıştayı bugün başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kenevir üretiminin arttırılması için Samsun'u işaret etmesinin ardından, kenevir üretimi ve endüstrisinin geliştirilmesine ilişkin yol haritasının belirleneceği 'Kenevir Çalıştayı' bugün başlıyor

Samsun'da 'kenevir' çalıştayı bugün başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kenevir üretiminde atağa geçileceğini açıklamasının ardından 19 ilin çiftçilerini heyecan sarmıştı. Erdoğan'ın bu açıklamalarının ardından MÜSİAD Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe de, dünyanın en kaliteli kenevir tohumunun Samsun'da bulunduğunu ve kenevir ekimi için pilot il olarak Samsun'u seçtiklerini açıklamıştı. Halen mili kenevir tohumu üretimi için çalışma yapan Samsun'da, ilk kez düzenlenecek 'Türkiye Kenevir Sektörü Buluşması' tüm tarafların katılımıyla bugün Samsun'da gerçekleştirilecek.

MASA BULUŞMALARI YAPILACAK

Samsun Valiliği'nin öncülüğünde OKA, Samsun Büyükşehir Belediyesi, MÜSİAD, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, Vezirköprü Belediyesi ve Ondokuzmayıs Üniversitesi'nin katkılarıyla düzenlenen çalıştay açılış konuşmalarının ardından MÜSİAD Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe tema sunumu gerçekleştirilecek. Ardından da sektör temsilcileriyle masa buluşmaları yapılacak. Çalıştayın ikinci gününde ise tüm katılımcılar Vezirköprü'de kenevir üretiminin yapıldığı Narlısaray mahallesinde kenevir tarlalarını ziyaret ettikten sonra üreticilerle buluşacaklar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER