Samsun'da aday değişebilir

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin yaklaşması ile süreç gittikçe hızlanıyor. AK Parti, 74 şehirde büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklarken, Sözcü'nün haberine göre Samsun'da ve Şanlıurfa'da AK Parti'nin adayının değişebileceği iddia edildi

Samsun'da aday değişebilir

Sözcü'nün iddialarına göre; AK Parti'nin yerel seçimlerdeki Samsun ve Şanlıurfa adayının değişeceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışı gezisinden önce AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye adayını Mustafa Demir olarak açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilen bilgilerde Samsun'da güçlü rakiplerin çıkarılması doğrultusunda adayın kaybedeceği ifade edildi.

SAMSUN'DA ‘YERLİ' TEPKİSİ

Haberde şu ifadelere yer verildi: “2014'te Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yusuf Ziya Yılmaz, 24 Haziran'da milletvekili seçilince yerine Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin getirildi. Şahin'in yerine, eski bakan Mustafa Demir'i aday gösterildi. Ancak Demir'in Trabzonlu olması Samsun'da tepkilere neden oldu. Millet İttifakı'nda İyi Parti'ye bırakılan Samsun'da, bu partinin göstereceği adayın güçlü biri olması halinde Demir'in şansının zor olduğu belirtiliyor.”

URFA'DA AŞİRETLER BAĞIMSIZ ADAY İSTİYOR

Şanlıurfa'da ise AK Parti adayının Sabahattin Cevher'i, aşiretler bağımsız aday olarak görmek istiyor. Cevher'in ise bağımsız aday olması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
samsunlu
samsunlu - 4 yıl Önce

16 yıldır AKP ye oy verdim, ama M.Demir e oy vermeyeceğim.
Kusura bakma reis, Samsunun yerlisi aday mı kalmadı?

SIRADAKİ HABER