Samsun Barosu'ndan Erdoğan'a teşekkür

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne ilişkin ilk olumlu tepki Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz'den geldi. Gürbüz, "Yargının işleyişi ve avukatlığın geleceğine ilişkin olarak umutlanmamızı sağlayacak nitelikte bir metin" dedi

Samsun Barosu'ndan Erdoğan'a teşekkür

Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesi'ni değerlendirdi. Samsun Barosu'nun yıllardır önerdiği birçok talebin strateji belgesinde yer aldığın ifade eden Gürbüz, "Yargının işleyişi ve avukatlığın geleceğine ilişkin olarak umutlanmamızı sağlayacak nitelikte bir metin" dedi.

UMUTLANMAMIZI SAĞLADI

Kerami Gürbüz yaptığı açıklamada, hazırlanma sürecine yargının tüm paydaşları ile YÖK'ün de dahil olduğu belgenin 9 amaç, 63 hedef ve bu doğrultuda yapılacak 256 faaliyeti içerdiğini belirtti. Belgenin yargının diğer unsurları ile ilgili reform niteliğinde hedefler belirlediği gibi avukatın yani savunma kurumunun, yargı erki içerisinde hak ettiği şekilde temsil edilmesine yönelik hedefleri de belirlediğini vurgulayan Gürbüz, "Samsun Barosu'nun yıllardır, önerdiği, talep ettiği birçok talebinin de yer aldığı strateji belgesi yargının işleyişi ve avukatlığın geleceğine ilişkin olarak umutlanmamızı sağlayacak nitelikte bir metin.

YARGI CAMİASINA HAYIRLI OLSUN

Bu metnin hazırlanması sürecindeki emek, gayret ve tavırlarından dolayı Sayın Adalet Bakanı ile TBB Başkanı'na ve katkı sağlayan tüm paydaşlara şükranlarımızı, bu belgeyi açıklayarak ilgili yetkililer için bir yol haritası olarak belirlenmesini sağlayan Sayın Cumhurbaşkanına minnetimizi sunuyorum. Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin yargı camiasına, avukatlara ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER