SAMSU BÖREK’TE 8. YIL COŞKUSU

Samsu Börek, 8’inci kuruluş yıldönümünü, müşterileri ve çalışanlarıyla birlikte coşkulu bir törenle kutladı

SAMSU BÖREK’TE 8. YIL COŞKUSU

Samsun’da 8 sene önce Gıda Mühendisi Ümit Dedezade ile kurulan Kadir Apaydın’ın da iştirakiyle 8 seneyi geride bırakan Samsu Börek, 8’inci yıl coşkusunu müşterileri ve çalışanlarıyla paylaştı.

YÜZDE 8 İNDİRİM YAPILDI

Samsun’da 56’lar, Duruşehir, Atakum şubesine yeni açtığı Cağaloğlu şubesini ekleyerek şube sayısını 4’e çıkaran Samsu Börek, 8. yıl kutlamasını Cağaloğlu şubesinde gerçekleştirdi. 8'inci yıla özel tüm ürünlerde yüzde 8 indirimle müşterilerini karşılayan Samsu Börek, müzik eşliğinde özel ikramlarla müdavimlerini ağırladı. Samsu Börek sahibi Gıda Mühendisi Ümit Dedezade, "Geleneksel ürünlerimizi ‘Ev Lezzetleri’ sloganı altında üretmenin aşkıyla yaptığımız iş 8 yaşında; yani daha çocuk, yol alacak, büyüyecek ve ulusal bir firma olmak için çok çalışacak" dedi.

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 70’İ KADINLAR

Samsu Börek'in bugün 80 kişilik neredeyse 70'i kadınlardan oluşan ekibiyle, kadınların temizliğini ve onların enerjisini işimizin her bir departmanına yaydığını vurgulayan Ümit Dedezade, "Bu bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı olmaktadır. Ülkemizde kadınları iş hayatında daha çok görmek ve onlara kariyer planlaması yapma imkanı sunmak için yaptığımız çalışmaları doğru buluyoruz. Onları bünyemizde eğitmekten, geliştirmekten, hayatlarına bambaşka pencereler açmaktan çok mutluyuz. Firmamız büyüdükçe, bizimle yol almak isteyen kendini geliştirmiş genç arkadaşlarda takımımıza dahil olmak istiyor ki bu bizi gerçekten motive ediyor" diye konuştu.

ÜRETİMDE TEMİZLİK VE HİJYEN İLK KOŞUL

Samsu Börek'te su böreği ile başlayan üretimin bugün çeşit börekler, poğaçalar, kurabiyeler, şerbetli ve şerbetsiz tatlılar, sütlü tatlılar, zeytinyağlılar, yaş pastalar, mantı, keşkek, etli ve tavuklu pilav ile devam ettiğinin altını çizen Ümit Dededaze, "Sağlıklı üretim yapmak için annelerimizi rol model alarak, onların tariflerini ve onların hammadde seçimlerini yapmaktayız. Ben, eşim ve üretim sorumlumuz toplam 3 gıda mühendisi, eski köye yeni adetler getirerek bu üretimin daha hijyenik daha planlı, standart ve takip edilebilir olması adına mühendislik ile annelerimizin bilgisini birleştiriyoruz. Bunu camekan bir üretimde, herkesin bütün üretimi görmesini ve bizi denetlemesini sağlayarak yapıyoruz ki bu ne yazık ki çoğu firmanın cesaret edip yapamadığı, göğsünü gererek sergileyemediği bir durumdur" dedi.

ÖZ BE ÖZ SAMSUN FİRMASIYIZ

Samsu Börek'in ulusal bir firma olmak için çalıştığını ifade eden Dedezade, "Bunun için iyi bir üretim, iyi bir takım, iyi işleyen maliyet kontrol sistemi, halkla ilişkiler ve reklam çalışmalarının bilincinde bir departmanlaşma sürecindeyiz. Bununla birlikte Samsun Gıda ve Organize Sanayi’deki çok daha büyük ve çok daha iyi şartlarda üretim yapabilmek için başlattığımız projemiz inşallah bize Samsun’un dışına çıkıp ulusallaşma fırsatları yaratacaktır. Bu süreçte franchise sistemi ile değil kendi bünyemizde açılacak şube sistemi ile büyümeyi kurduğumuz sisteme daha uygun olduğunu düşünüyoruz. Umarız öz be öz Samsun firması olarak Samsunun Türkiye’deki medarı iftiharlarından olabiliriz" diye konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER