Saldırı sonrası HDP'den skandal açıklama

HDP, Kayseri'de halk otobüsüne gerçekleştirilen alçak saldırı sonrası yaptığı sözde kınamada yine üstü kapalı tehditlerde bulundu.

Saldırı sonrası HDP'den skandal açıklama

Her fırsatta sırtını PKK'ya dayadığını açıklayan, terör örgütünün siyasi uzantısı HDP, Kayseri'de halk otobüsüne gerçekleştirilen ve 13 askerimiz şehit olduğu hain saldırı sonrası yazılı açıklama yaptı.

'Terör' lafının dahi geçmediği sözde kınamada terörün sebebi dil ve üslup olarak gösterildi ve " Hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikalar ve uygulamalar derhal sonlandırılsın" denildi.

İşte HDP'den yapılan o açıklama;

BOMBA ÇOK SAYIDA ÖLÜME YOL AÇTI

"Bu kez Kayseri'de patlayan bomba çok sayıda ölüme ve yaralanmaya yol açtı. Bu saldırıyı da en sert biçimde kınıyoruz. Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

KINAMA DÖNEMİ GEÇTİ...

Türkiye'nin adım adım sürüklendiği şiddet girdabından büyük bir üzüntü duyuyor ve yaşanmakta olan acıları paylaşıyoruz. Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz şiddet karşıtlığında, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük duyguları etrafında bir arada durmalıyız. Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin ilk adımı budur.

DERHAL SONLANDIRILSIN

Çağrımız, hem iç hem de dış politikada gerginlik, kutuplaşma, düşmanlık, kaos ve çatışma üreten politikaların, dilin ve üslubun, uygulamaların derhal sonlandırılması yönündedir. Bir kez daha yaşamını yitirenlere rahmet, tüm toplumumuza başsağlığı diliyoruz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER