Rusya: Burada 49 yıl kalacağız

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı Viktor Ozerov, Suriye'nin Tartus limanında inşa ettikleri askeri deniz üssünü 49 yıl kullanacaklarını açıkladı.

Rusya: Burada 49 yıl kalacağız

Rusya Federasyon Konseyi Savunma Komitesi Başkanı  Viktor Ozerov, RİA Novosti'ye yaptığı açıklamada, Tartus limanında inşa  ettikleri askeri üssün 1,5-2 yıl sonra faaliyete geçeceğini söyledi.

Bu sürenin bürokratik işlemler ve altyapı modernizasyonu için gerekli  olduğunu belirten Ozerov, bu üssün birinci sınıf savaş gemilerini kabul edecek  hale getirildiğini ifade etti.

"49 YIL BURADAYIZ"

Buradan sadece terör operasyonlarının değil, korsanlara karşı  faaliyetlerin de yürütüleceğini dile getiren Ozerov, deniz üssüyle ilgili  anlaşmanın 49 yıllık olacağını kaydetti.

ABD'nin Avrupa'da kurduğu hava savunma sistemlerine de değinen Ozerov,  buna karşılık olarak Rusya'nın batı sınırlarında kendi hava savunma sistemlerini güçlendireceklerini bildirdi.

Ozerov, "Kaliningrad'a S-400 ve İskender füzeleri yerleştireceğiz ve  Batı ile Güney askeri bölgelerinde yeni birlikler oluşturacağız." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER