Reza Zarrab'ın Bütün Mallarına El Konulacak!

Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış, ABD ile Reza Zarrab arasında bir işbirliği olabileceğini belirterek "Bu işin ucu Türkiye'ye de uzanacak. Bütün mallarına Türkiye'dekiler dahil hepsine el konulacak" dedi.

Reza Zarrab'ın Bütün Mallarına El Konulacak!

Hürriyet  Washington Temsilcisi Tolga Tanış, ABD'de tutuklanan 17 Aralık operasyonunun kilit ismi  İran asıllı iş adamı  Reza Zarrab'ın "ABD ile bir işbirliği yapmış olabileceğini, olmasa da mutlaka işbirliğine gideceğini düşündüğünü" söyledi.

"MAL VARLIĞINA EL KONULACAK"

"Bu işin ucu  Türkiye'ye de uzanacak" diyen Tanış, "Bütün mal varlığına  Türkiye'dekiler de dahil hepsine el konacak.  Türkiye'de kapatılan 17 Aralık dosyaları yeniden açılabilir mi onu dava sürecinde göreceğiz. İddianamede 17-25 Aralık soruşturmalarına atıf var" ifadesini kullandı.

"BİLEREK Mİ YA DA BİLMEDEN Mİ GELDİ"

Fox TV ana haber canlı yayınında  Fatih Portakal'ın sorularını yanıtlayan Tanış'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

" İran anlaşması sonrası "Zarrab'lara veda yazısını" yazmıştım. Çünkü ABD tarafından yaptırımlar kaldırılmıştı  İran'a. Zarrab gibi bir dönem bu işleri yürüten kişilerin de artık bu sistemden çıkarılacağını belirtmiştim o yazıda. Zarrab, cumartesi günü FBI tarafından gözaltına alındı. Federal mahkemeye çıkarıldıktan sonra da cezaevine gönderildi. ABD'ye bilerek mi geldi yoksa bilmeden mi geldi soruşturma sırasında öğreneceğiz. Geldikten iki gün sonra tutuklandı. ABD bankalarının ağına takılanlar iddianamede açıkça belirtilmiş. Onun dışındaki detaylar para transferlerinin nerelere kadar uzanıyor bunlar dava sürecinde ortaya çıkacak.

"UCU TÜRKİYE'YE UZANACAK"

6 isim var adı açıklanmayan 'CC1', 'CC2', 'CC3' diye gidiyor. ABD ile Zarrab arasında bir işbirliği olabilir. Yapmamışsa bile yapacaktır. Bu işin ucu  Türkiye'Ye de uzanacak. Bütün mallarına  Türkiye'dekiler de dahil hepsine el konacak.  Türkiye'de kapatılan 17 Aralık dosyaları yeniden açılabilir mi onu dava sürecinde göreceğiz. İddianamede 17-25 Aralık soruşturmalarına atıf var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER