Reza Zarrab, Atlarını Yurt Dışına Kaçırmış

Geçen hafta tatil için gittiği Miami'de tutuklanan Reza Zarrab hakkındaki iddianameyi hazırlayan New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara, iş adamının mal varlığına el konulmasını istedi.

Reza Zarrab, Atlarını Yurt Dışına Kaçırmış

Yaklaşık 500 milyon liralık mal varlığı bulunduğu öne sürülen  Reza Zarrab'ın binlerce lira değerindeki yarış atlarından ikisini kısa süre önce  Türkiye'den götürdüğü ortaya çıktı.

EBRU GÜNDEŞ'E HEDİYE ETTİ

İran asıllı işadamı, atçılık dünyasına, 2012'de Kitapçı ekürisinden Dutyfree adlı yarış atını 800 bin liraya alarak giriş yapmıştı. Zarrab bu atı eşi şarkıcı  Ebru Gündeş'e armağan etmişti. 4 yaşında satın alınan İngiliz safkan Dutyfree, Zarrab'a, kazandığı 5 ve dereceye girdiği 14 koşuyla 1 milyon 47 bin 700 lira kazandırdı.

Zarrab, Dutyfree'den 2 ay sonra, kendisine 552 bin 800 lira daha kazandıracak 2 yaşındaki El Ganador isimli tayı satın aldı. Zarrab ardından Forget Me Not, Dayım Benim ve Sadio isimli İngiliz taylarını da ekürisine kattı.  Türkiye Jokey Kulübükayıtlarına göre Zarrab, bu safkanlardan kısa sürede 1 milyon 846 bin 100 lira kazandı.

TÜRKİYE'DEN KAÇIRMIŞ

Sözcü'nün haberine göre; Zarrab'ın tutuklanmasından kısa süre önce ekürisinin en kaliteli iki safkanı Dutyfree ve El Ganador'u yurt dışına götürdüğü öne sürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER