Ramazan'ın İlk Haftasında Havalar Nasıl Olacak?

İstanbul ve yurt genelinde hava sıcaklıklarının, ramazan ayının ilk haftasında mevsim normallerinde olmasının beklendiği belirtildi.

Ramazan'ın İlk Haftasında Havalar Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, geçen hafta mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıklarının artarak, yurdun batısında mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde, doğusunda ise mevsim normalleri civarında olduğu belirtildi.

İZMİR 35 DERECEYİ BULACAK

Mevsim normallerinin  İstanbul'da 23,  Ankara'da 24,  İzmir'de ise 30 derece olduğu ifade edilen açıklamada, bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının  Ankarave  İstanbul'da 28-30,  İzmir'de 33-35 derece arasında olacağının tahmin edildiği kaydedildi.

RAMAZAN AYININ İLK HAFTASINDA SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE OLACAK

Açıklamada, şöyle denildi:
"Bazı basın yayın organlarındaki, ramazan ayı ile yurdumuzun aşırı sıcak havanın etkisine gireceği haberlerinin aksine, hava sıcaklıklarının hafta sonundan itibaren azalarak, ramazan ayının ilk haftasında  Türkiye genelinde uzun yıllar ortalamaları civarında olacağı beklenmektedir. Haziran ayının ikinci yarısında ise uzun vadeli tahmin verilerine göre hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve haziran ayı ortalamalarının 1-3 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER