Ramazan Şensoy sahaya çıktı

CHP'nin Yakakent Belediye Başkan Adayı Ramazan Şensoy, 31 Mart yerel seçim kampanyasını başlattı. Şensoy'a ilk ziyaretlerinde CHP İl Yönetimi de destek verdi

Ramazan Şensoy sahaya çıktı

CHP'nin Samsun'da şimdiye kadar açıkladığı beş belediye başkanından birisi olan Yakakent Belediye Başkan Adayı Ramazan Şensoy, 31 Mart yerel seçil seçim kampanyasına başladı. CHP İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak ve il yönetim kurulu ve il kadın kolları üyeleri ile Yakakent İlçe Örgütü’nü ziyaret etti. Oldukça kalabalık olan CHP heyeti, Yakakent Belediye Başkan Adayı Ramazan Şensoy ile birlikte esnaf ziyaretleri yaptılar. Yakakent esnafının dertli olduğunu dile getiren Şensoy, "Ekonomik kriz ve işsizliğin sonuçlarını en çok hisseden ilçelerimizden biri. Esnaf siftahsız kepenk kapatıyor. Köylülerimiz yoksullukla boğuşuyor, balıkçı esnafımız geçen yıllarını arıyor" dedi.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Yakakent’in kendi yöresel tarım ve hayvancılık ürünlerini geliştirerek sadece ilçede değil yakın çevresine de pazarlayacak bir konuma getireceklerinin sözünü veren Şensoy, "Yakakent ticaret hacminin ulusal marketler yerine yerli esnafa yönlendirilmesi için projeler geliştiriyoruz. Yakakent’i Samsun’un turizm merkezlerinden biri olması için projelerimiz hazır. Çalışacağız, birlikte başaracağız, Yakakent kazanacak” diye konuştu.

KUNDAK’TAN ŞENSOY’A TAM DESTEK

CHP İl Başkanı Mehmet Kundak ise, “Yakakent Belediye Başkan adayımız Ramazan Bey ilçenin sorunlarını çok iyi biliyor, sürekli halkı dinliyor ve çözümlerle geliyor. Adayımıza tüm il örgütü olarak desteğimiz tamdır. Yakakent Derman Belediyeciliğe Kavuşacak. Derman belediyecilikle dertlere derman olmaya geliyoruz” dedi.

ALAÇAM’I DA ZİYARET ETTİLER

CHP İl Heyeti, Alaçam ilçesini de ziyaret ederek değerlendirmelerde bulundu. Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu ziyaret edilerek, esnafın sorunları hakkında bilgi alındı. Mehmet Aydoğdu, “Alaçam’da ulusal marketlerin adım başı her köşe başında açılmış olması esnaflar üzerindeki krizin etkilerini artıyor. Buna bir önlem alınmalı. Köylülerimizin ürünleri artık pazarda para etmiyor. İlçe merkezinin iç kesimlerinde esnaf siftah yapmadan kepenk kapatıyor” dedi.

Gazete Gerçek

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER