Polisle çatışan teröristler bakın ne için gelmiş

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Bağlar ilçesinde polis ekipleriyle çatışan iki terörist ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, her iki terör mensubunun dağdan geldiğini bildirdi.

Polisle çatışan teröristler bakın ne için gelmiş

Diyarbakır Bağlar'da polislerle çatışmaya giren iki teröristten biri öldü, diğeri yaralı olarak ele geçirildi. Çatışma ile ilgili açıklama yapan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, teröristlerin dağdan geldiğini belirlediklere kişi ve yerlere saldırı yapmayı hedeflediklerini ifade etti.

Açıklama şu şekilde:

"İlimizde hedef seçilen kişi ve yerlere yönelik örgütün dağ kadrosundan gelen ve eylem hazırlığı içerisinde olan 2 BTÖ mensubunun Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi Toptancılar Sitesi civarında olduğunun tespit edilmesi üzerine belirtilen bölgeye ekiplerimiz sevk edilmiştir. Ancak ekiplerimizin 'teslim ol' çağrısına BTÖ mensuplarınca silahla karşılık verilmiş ve açılan ilk ateş sonucu bir polis memuru yaralanmış, 2 BTÖ mensubu yaralı olarak ele geçirilmiştir.

HASTANEDE ÖLDÜ

Çatışmada yaralanan 2 BTÖ mensubu hastaneye kaldırılmış, BTÖ mensuplarından biri hayatını kaybetmiştir. Saldırı sonrasında olay yerinde yapılan araştırmalarda BTÖ mensuplarının çatışmada kullandıkları 1 adet tabanca ve 2 adet şarjör ele geçirilmiştir. Terör ve terör örgütlerine yönelik verilen mücadele kararlılıkla ve aralıksız bir şekilde devam edecektir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER