Polisçilik Oynayan Baba-Oğul Tutuklandı

Adana’da hırsız sandıkları bir akrabalarını alıkoyup, sorgulayan, darp eden baba ile oğlu tutuklandı.

Polisçilik Oynayan Baba-Oğul Tutuklandı

Edinilen bilgiye göre, Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi’nde meydana gelen olayda, Yasin C.’nin (53) evine giren hırsızlar, altın ve paraları çaldı. Baba Yasin C. ile oğlu Serdar C. (26) bir süre önce Gaziantep’ten gelen ve oturdukları apartman dairesinin alt katındaki kız kardeşinin yanında kalan akrabaları Halit T.’nin evlerine girip hırsızlık yapmış olabileceğinden kuşkulandı.

Baba oğul Gaziantep’e giderek Halit T.’yi otomobil ile Adana’ya getirip burada Adnan Menderes Bulvarı’nda elini bağlayarak darp etti. Baba ve oğul Halit T.’nin cep telefonunu da alarak şahsı otomobil ile Gürselpaşa Mahallesi’nde bıraktı. Bunun üzerine Halit T. polise giderek baba ve oğuldan şikayetçi oldu. Halit T. şikayetinde, "Gaziantep’ten 1 ay önce Adana’ya taşındım. Pazartesi günü Gaziantep’e geri gittim. Burada bulunduğum sırada teyzemin oğlu olan Serdar C. (26) ve babası Yasin C. (53) yanıma geldi. Beni ’Adana’ya gideceğiz’ diyerek arabalarına bindirdiler. Adana’ya seyir haline geçtiğimiz sırada Serdar bana ’bizim evden altın ve para çalındı bizim evin olduğu binaya yabancı olarak senden başka kimse gelmedi. Sen alt katta oturan kız kardeşin yanına gelip gitmişim senden başkası bu parayı çalmadı’ dedi. Ben böyle bir şey yapmadığımı söyledim. Bunun üzerine teyzemin oğlu Serdar ve babası beni otoyoldan Adana’ya getirip burada Adnan Menderes Bulvarı’nda ormanlık alana götürüp elimi bağladılar. ’Bu altın ve parayı sen çaldın’ diye darp ettiler daha sonra ellerimi çözdüler cep telefonumu alıp Gürselpaşa Mahallesi civarında otodan indirdiler" dediği öğrenildi.

Polis, ihbar üzerine harekete geçerek baba ve oğlu gözaltına aldı. Baba ve oğul ise ifadelerinde olayı kabul ederek aldıkları telefonu şahsın kız kardeşi olan Emine isimli kadına verdiklerini söyledi. Zanlılar sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan zanlılar ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan tutuklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER