PKK'nın yalanı ortaya çıktı

Terör örgütü, çığ düştü diye tören düzenledikleri militanlarını kamptan kaçtıkları gerekçesiyle mağaraya kapatarak katletmiş!

PKK'nın yalanı ortaya çıktı
Terör örgütü PKK'nın infazlarına bir yenisi eklendi. Bundan 4 yıl önce örgütün yayın organlarına açıklama yapan sözde üst düzey yönetici, Kandil Dağı'nın Dola Koke kesiminde çığ düşmesi sonucu 8 kadın teröristin öldüğünü açıkladı. Ölen teröristlerin 'Amed Serdoz' kod adlı Zeynep Ulaş (24), 'Beritan Şafak' kod adlı Hülya Gök (20), 'Dicle Zemyan' kod adlı Fatma Çete (20), 'Doza Welat' kod adlı Rozerin Bilici (21), 'Meysa Sipidar' kod adlı Someyi Sofizade (24), 'Nuda Dilara' kod adlı Sümeye Polat (22), 'Rengin Şinda' kod adlı Şehdiya Zeyrik (23) ve 'Ruken Çayan' kod adlı Nuran Bellier (22) olduğu ortaya çıkmıştı. Kadın teröristlerin ölümünün ardından Kandil'de örgütün sözde KCK Yürütme Konseyi üyesi Sülbüs Peri ve KCK Yürütme Konseyi Üyesi Beritan Dersim'in de katıldığı bir tören düzenlendi. Daha sonra teröristler Kandil'de gömüldü.

ÖLÜME TERK ETTİLER

Hakkari kırsalında geçen hafta teslim olan teröristlerin ifadeleri, Kandil'in yalanını ortaya çıkardı. Merdan Welat kod adlı PKK'lı terörist ifadesinde, 4 yıl önce ölen 8 kadın teröristin örgüt tarafından ölüme terk edildiğini belirterek, "8 kadın arkadaşın bulundukları Harun kampından kaçtıkları duyuldu. PKK'nın komuta kademesi adeta çılgına döndü. Onların bulunması için 25 kişi gönderildi. Bir gün sonra 8'i de yakalandı ve mağaraya hapsedildi. Hava çok soğuktu, donarak ölmüşler. 'Mağaraya çığ düştü' dediler, sonra da tören yapıp, Kandil'de gömdüler" dedi. Terörist ifadesinde çarpıcı itiraflarda da bulundu: "Murat Karayılan 2012'de 'bu yıl final yılımız olacak' diyordu. Karayılan Kandil'deki kamplara gelerek 2012 yılında farklı bir strateji izleyeceklerini söylüyordu. Şemdinli ve Hakkari'yi kuşatmak istedi. Ancak bunun bedeli ağır oldu. Örgütte yaşanan ağır kayıplar nedeniyle Suriye, Irak ve İran'dan daha fazla militanın örgüte katılımı için girişimlerde bulunuldu. Ancak bu ülkelerden gelen militanların çoğu operasyonlarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından etkisiz hale getirildi. PKK tarihinin en büyük hüsranını yaşadı."

Tunceli'de geçen nisan ayında da "ajan" oldukları iddiasıyla 3 teröristin infaz edildiği ortaya çıkmıştı. Kandil'in üst düzey sorumlularından 'Peri' kod adlı Sülbüs Peri'nin infazın ardından telsizde "Askerlerin üzerine atın" diye talimat verdiği de belirlenmişti. Kadın terörist Peri'nin HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP'li vekiller Pervin Buldan ile Sırrı Süreyya Önder'le fotoğrafları ortaya çıkmıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER