PKK'nın Kürtler Diye Bir Sorunu Var

Devletin zirvesinin buluştuğu Diyarbakır'da Açılış töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı sert sözlerle eleştirdi.

PKK'nın Kürtler Diye Bir Sorunu Var

"PKK'NIN KÜRTLER DİYE BİR SORUNU YOK"

Başbakan Yıldırım,  Diyarbakır'daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada "PKK terör örgütünün 'Kürtler' diye bir sorunu yok. Sizin sorununuz,  Türkiye'nin sorunu PKK terör örgütüdür. Bu sorunu  Türkiye'nin gündeminden çıkarmaya ahdettik, yemin ettik." ifadelerini kullandı.

GÜLTAN KIŞANAK'A SERT SÖZLER

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

Diyarbakır'ın dertleriyle, su problemiyle, kanalizasyon problemiyle, yol problemiyle uğraşması gerekirken terör örgütüne destek vererek, lojistik destek vererek sizin paralarınızı, sizin kaynaklarınızı terör örgütüne aktardılar. Bunu biliyoruz, gereğini de yapacağız. Bu paraları terör örgütüne aktaranları fitil fitil burunlarından getireceğiz.

"İSTER ÇUKUR AÇIN İSTER..."

Ne yaparsanız yapın, ister çukur açın, ister el yapımı bombalarla genç fidanlarımızı şehit edin, ister savunmasız, sivil vatandaşlarımızı katledin ama başaramayacaksınız. Siz de başaramayacaksınız, sizin sırtınızı sıvazlayan iç ve dış işbirlikçileriniz, siyasi uzantılarınız da asla başaramayacak.

"CUMHURBAŞKANIMIZ TARİHİ BİR KONUŞMA YAPACAK"

Bugün liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan,  Diyarbakır'da tarihi konuşmasını yapacak ve  Diyarbakır'ımızın, ülkemizin 2023 hedeflerine giderken yol haritasını sizlere ilan edecek."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER