PKK'nın Bel Kemiğine Operasyon

Güvenlik kaynakları, Yüksekova'da PKK'ya yönelik operasyonun başarıya ulaşmasının örgütün çöküşünü hızlandıracağını belirtti.

PKK'nın Bel Kemiğine Operasyon

Operasyonla, uyuşturucu ve insan ticareti  faaliyetlerini bu bölge üzerinden yürütmeye çalışan terör örgütünün para  kaynaklarına "çok büyük bir darbe" vurulacak.

PKK'YA ÇOK BÜYÜK DARBE VURULACAK

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye  göre, Yüksekova bölücü terör örgütü açısından ayrı bir öneme sahip. Çünkü bu  bölge terör örgütü PKK'nın, uyuşturucu trafiğinin "bel kemiğini" oluşturuyor.

İlçenin bulunduğu bölge, terör örgütü tarafından insan ticaretinde de kullanılıyor. Yüksekova'nın terör örgütü PKK açısından önemi, teslim olan teröristlerin ifadelerinde de ortaya çıkıyor.

DAĞ KADROSUNDAN 200 TERÖRİST

11 ve 13 Mart  tarihlerinde teslim olan iki teröristin verdiği bilgiye göre, terör örgütü  üyelerince ilçede büyük yığınak yapıldı. Dağ kadrosundan 200 teröristin ilçeye  gelmesiyle Yüksekova'da bin-bin 200 civarında terörist barınmaya başladı.

HDP'LİLER ENGEL OLMAK İSTEDİ

HDP'li Pervin Buldan ve Esad Canan'ın da aralarında bulunduğu aşiretlerin ileri gelenleri ve STK temsilcileri, Hakkari Yüksekova'da operasyonların durdurulması için girişimde bulunduğu ortaya çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER