PKK'lılar Evini Terk Eden Vatandaşa Ateş Açtı: 1 Yaralı

Şırnak'ta valilik tarafından açıklanan bugün saat 23.00'te sokağa çıkma yasağı ilanından sonra evlerini terk etmek isteyen vatandaşa, PKK'lı teröristler izin vermeyip ateş açtı.

PKK'lılar Evini Terk Eden Vatandaşa Ateş Açtı: 1 Yaralı

Şırnak'ta valilik tarafından açıklanan bugün saat 23.00'te sokağa çıkma yasağı ilanından sonra evlerini terk etmek isteyen vatandaşa, PKK'lı teröristler izin vermeyip ateş açtı. Açılan ateşte bir vatandaş yaralandı.

PKK'LI TERÖRİSTLER EVİNİ TERK EDEN VATANDAŞA ATEŞ AÇTI

Valilik tarafından saat 23.00'te sokağa çıkma yasağının ilanından sonra evlerini terk eden vatandaşlara, PKK'lı teröristler izin vermeyerek üzerlerine ateş açtı.

BİR KİŞİ YARALANDI

Açılan ateşte C.D. (43) yaralandı.

HALK EVLERİNİ TERK ETMEYE BAŞLADI

Sokağa çıkma ilan saatinin belli olmasından sonra 63 bin nüfuslu  Şırnak kent merkezindeki halk evlerini terk etmeye başladı.

ÇEVRE İL VE KÖYLERE YERLEŞTİLER

Son üç gündür evlerini terk eden vatandaşlar çevre illere ve köylere yerleşti. Ev bulamayan vatandaşların bir kısmının  Şırnak'ın çıkışında çadır kurduğu görüldü.

TERÖRİSTLER YOLU TRAFİĞE KAPATTI

Akşam saatlerinde Gazi Paşa Mahallesi'nden Ömer Kabak Meydanı'na inen silahlı PKK mensupları yolu trafiğe kapattı. Şehri terk etmek isteyen vatandaşlara engel olan PKK'lılar, vatandaşların araçlarına el koydu. Üç aracı sahiplerinin gözleri önünde yakan teröristler, barikatı aşıp durmayan C.D. (43) yönetimindeki araca arkadan ateş açtı.

YARALI HALDE ARACINI HASTANEYE KADAR SÜRDÜ

Aracı taranan C.D., sırtından kurşun isabet etmesine rağmen yaralı halde aracını  Şırnak Devlet Hastanesi'ne kadar sürdü.

SAĞLIK DURUMU İYİ

Devlet hastanesinde tedavisine başlanan ve ameliyata alınan C.D.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

TERÖRİSTLER 9 ARACı GASP ETTİ

Örgüt mensuplarının vatandaşların araçlarına el koyduğu araç sayısının ise dokuz olduğu öğrenildi.
Aracına el konulan vatandaşlardan M.K. ise, PKK'lılara tepki göstererek şöyle dedi:
"Arkadaşımdan emanet aldığım araçla çocuklarımı evden alacaktım. Örgüt mensubu araca el koydu ve gözümün önünde ateşe verdi. Ne yapacağımı bilemiyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER