PKK Yenileceğini Anladığı İçin...

Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, 'PKK yenileceğini anladığı için 'Kaçabilen kaçsın' talimatı verdi' dedi.

PKK Yenileceğini Anladığı İçin...

PKK'lı teröristlerin örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olmaları ve örgütün içinde bulunduğu durumu AA muhabirine değerlendiren Caşın, terör örgütünün çatışmayı kırsaldan yerleşim merkezlerine taşımakla hata ettiğini, halkın PKK'ya destek vermediğini söyledi.

Teslim olanların özellikle söz konusu bölgelerdeki gençlerden oluştuğunu ve gençlerin, ailelerinden tehdit yoluyla alındığını ifade eden eden Mesut Hakkı Caşın, PKK'nın Suriye ve Irak'ta önemli kayıplar verdiğini, eleman sıkıntısı içinde olduğunu ifade etti.

ÖRGÜT KAÇABİLEN KAÇSIN TALİMATI VERDİ

Türk Hava Kuvvetlerinin başarılı operasyonlarla PKK'nın lojistik imkanlarına darbe vurduğunu belirten Caşın, "Geriye sadece Suriye sınırı kalıyor. Burada PYD'den ve büyük devletlerden almış olduğu destek var. Özellikle Nusaybin bölgesi düz bir arazi olduğundan PKK'nın burada tutunması mümkün değil. Bu nedenle örgüt yenileceğini anladığı için elemanlarına 'Kaçabilen kaçsın' talimatı verdi" diye konuştu.

YIKIMIN FATURASI PKK'YA ÇIKACAK

Merkez Strateji Enstitüsü Başkanı Emekli Tuğgeneral Oktay Bingöl ise PKK'lıların 2 aydır sürdürülen operasyonlarla teslim olmaya başladıklarını belirterek, bunun tam anlamıyla bir çözülmenin belirtileri olamayacağını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER