PKK Dağa Çıkaracak Adam Bulamıyor!

Güvenlik güçlerinin etkin operasyonları sonucunda PKK, kırsalda artık eylem yapamaz duruma geldi, çünkü artık gençler dağa çıkmak istemiyor.

PKK Dağa Çıkaracak Adam Bulamıyor!
Son Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı'nda hem Genelkurmay Başkanlığı hem de Milli İstihbarat Teşkilatı terörle mücadeleye ilişkin raporları paylaştı. 
Raporlarda terör örgütünün sonunun nasıl geldiğine ilişkin detaylar da var. Buna göre, terör örgütü güvenlik güçlerinin etkin operasyonları sonucu çok sayıda mensubunu kaybetti, kaybettiği teröristlerin yerine ise eleman koymakta güçlük çekiyor. Dağa çıkışlar yarı oranında düştü.

10 BİN TERÖRİST ETKİSİZ KILINDI

Hendek ve barikatlarla şehirleri ateş topuna çevirmek isteyen terör örgütü, operasyonlar sonrası geri çekilmek zorunda kaldı. Bahar aylarında eyleme geçmeye hazırlanıyordu. Ancak bu planı da çökmüş durumda. Çünkü sadece 2016'da etkisiz hale getirilen terörist sayısı 10 bini geçti.

Raporlara göre, dağa çıkanların sayısının düşmesinin en önemli nedeni, ailelerin çocuklarına izin vermemesi, çocukları terör örgütüne katılanların ise devletten yardım istemesi. Terör örgütünün Nusaybin ve Cizre'deki operasyonlara ilişkin kara propagandasına da raporda yer verildi. Sivillerin hedef alındığı, yaşlı, çocuk ve kadınların operasyon bölgesinde mahsur kaldığı iddiaları kanıtları verilerek yalanlandı.Raporlara göre, sadece Nusaybin'deki operasyonlar süresince 1804 vatandaş tahliye edildi, operasyonun devam ettiği altı mahallede vatandaşların tahliyesi amacıyla 272 kez, teröristlerin teslim olması içinse 149 kez çağrı yapıldı, tüm bu faaliyetlerin görüntülerinin kayıt altında olduğu vurgulandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER