PKK 2. Kandil'i oraya kurdu

Sincar’da kontrol noktası ve üs kuran PKK'lı teröristlerinin fotoğrafları yayınlandı.

PKK 2. Kandil'i oraya kurdu

Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği Başkanı Güngör Yavuzaslan, Sincar’da kontrol noktası ve üs kuran PKK/YPG'li teröristlerin fotoğraflarını yayınladı.

Yavuzaslan yaptığı açıklamada, "2014 yılından itibaren PKK Sincar (Şengal) bölgesine yerleşmeye başladı. Peşmerge güçleri örgütün bölgede faaliyetlerine müdahale etmedi. bugün Sincar örgütün bir sözde kanton yönetimi şeklinde yapılanmıştır. PKK/YPG yapısı ABD yetkilileri, Haşdi Şaibi ve Peşmerge ile görüşmektedir. Sincar’ın girişine Abdullah Öcalan posterleri asılı. Basın organlarına yansıyan açıklamaların aksine Irak’ta Bölgesel Kürt Yönetimi PKK militanlarının bölgede dolaşmasına göz yumuyor. Sincar (Şengal) bölgesinin başta elektrik olmak üzere tüm lojistik desteği bölgesel yönetim tarafından veriliyor. Sincar’daki PKK kampları Kandil bölgesine göre kalıcı yapıdadır" dedi.

ERDOĞAN: "ONLARA YAR ETMEYİZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Güneyimizden bir terör tehdidini almak istemiyoruz. Musul, Musul'un kuzeyinde Telafer ve Sincar. PKK şimdi, Sincar'ı da kendisi için Kandil gibi bir terör bölgesi yapmak. Onlara bunu da yar etmeyeceğiz, hesabını soracağız." demişti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER