PİTBULL TEHLİKESİ!

Çocuk yaştaki gençler, gerek e-ticaret ve gerekse sosyal medya hesapları üzerinden aldıkları Pitbull cinsi köpekleri kentin işlek bölgelerinde zincirli-zincirsiz gezdiriyor

PİTBULL TEHLİKESİ!

Türkiye’de satılması ve sahiplenilmesi yasak olan tehlikeli köpek türlerinden Pitbull ve Arjantin Dogo cinsi köpekler, Samsun’da internet ağı üzerinden satışa sunulmaya devam ediyor. Kentin özellikle işlek bölgelerinde zincirli ve zaman zaman zincirsiz köpek gezdiren gençler, tehlike saçıyor. Samsunlular, duruma tepki gösteriyor.

SAMSUNLULAR ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI YAPIYOR

Samsun’un en işlek caddeleri olan İstiklal (Çiftlik), Mecidiye, Gazi Caddesi ve merkez ve Atakum ilçe sahil şeridinde Pitbull’lar tehlike saçıyor. Özellikle genç yaşta olan sahiplerinin zincirli ve de zaman zaman zincirlerini salarak gezmeye çıkardığı köpekler, Samsunlular’ı tedirgin ediyor. Yetkililere seslenen Samsunlular, acil önlem çağrısı yapıyor.

E-TİCARET ÜZERİNDE IRKINA GÖRE FİYATI VAR!

Diğer yandan ise gerek özel e-ticaret siteleri ve sosyal medya üzerinde açılan hesaplarla satışa çıkartılan köpekler yaş ve ırklarını baz alınarak 300 TL-10 bin TL üzerinden satışa sunuluyor. Yavru ve yetişkin köpeklerin, küçük yaştaki çocuklar tarafından satılması ve alıcı bulması da dikkati çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER