Petshopcular isyan etti

İnternette kayıt dışı evcil hayvan satışına göz yumulduğunu söyleyen Samsun Petshopcular ve Evcil Hayvan Besleyenler Derneği Başkanı Burak Şahinkaya “Bizler yasal olmamıza rağmen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çok fazla baskı kuruyor” dedi

Petshopcular isyan etti

Samsun Petshopcular ve Evcil Hayvan Besleyenler Derneği üyeleri, bir araya gelerek derneğin olağan toplantısını gerçekleştirdi. Sorunların konuşulduğu ve çözümleri noktasında istişarelerin yapıldığı toplantı sonrası Gazete Gerçek’e açıklama yapan Samsun Petshopcular ve Evcil Hayvan Besleyenler Derneği Başkanı Burak Şahinkaya, yasak olmasına rağmen internet ortamında kayıt dışı evcil hayvan satışına göz yumulduğunu söyledi. Şahinkaya, “Bizler yasal olmamıza rağmen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çok fazla baskı kuruyor” dedi.

‘İL MÜDÜRLÜĞÜ ÜZERİMİZDE BASKI KURUYOR’
Başkan Burak Şahinkaya, “Bizler yasal olmamıza rağmen Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çok fazla baskı kuruyor. Fakat yasak olmasına rağmen internet ortamında kayıt dışı ve yasa dışı evcil hayvan satışına göz yumuluyor. Bu konuda yetkililerin bir an önce harekete geçmeleri gerek. Aksi taktirde tüm mağaza sahibi arkadaşlar, ruhsat iptaline gidecek ve bizler de sanal ortamda satışa başlayacağız” diye konuştu.

ODA KURMA ÇALIŞMALARI BAŞLATILACAK
Dernek Başkanı Burak Şahinkaya, daha sonra ise “Evcil hayvan mağazalarına ait Türkiye'de herhangi bir oda bulunmamaktadır. Bu durum, biz vergisini veren ve usulüne göre çalışanların haklarının gasp edilmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla bu sorunları geçmek adına, önümüzdeki süreçte oda kurma adına da adımlar atmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER