Otogarda bayram hareketliliği başladı

Ramazan Bayramı’na 3 gün kala Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminali'nde hareketlilik başladı. Otobüs biletlerinin yüzde 90'ı tükenirken, Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Otogar Müdürü Sönmez Yalçın, "Vatandaşlarımızı bilet almalarını son güne bırakmamaları konusunda uyarıyoruz" dedi

Otogarda bayram  hareketliliği başladı

Ramazan Bayramı'nda 9 günlük bayram tatiline çıkmak isteyen vatandaşlar otobüs firmalarından günler öncesinden biletlerini almaya başladı. Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminali'nde seyahat firmalarının biletlerinin neredeyse yüzde 90’lık kısmının satıldığı öğrenildi.  

DOLULUK YÜZDE 90 CİVARINDA

Ramazan Bayramı öncesinden biletlerin çoğunun satıldığını ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz Otobüs Terminali Müdürü Sönmez Yalçın, “Bayram dolayısıyla bilet satışlarımızdaki doluluk yüzde 90 civarında. Bu süreç yaklaşık olarak arife gecesine kadar sürecektir. Özellikle bu yoğunluk kısa mesafeler için arife gecesine kadar sürecektir. Doluluk oranımızın yüzde yüz olmasını bekliyoruz. Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasından sonra vatandaşlar tatil planlamalarını ona göre yaptılar. Vatandaşlarımızın bilet almalarını son güne bırakmamaları konusunda uyarıyoruz. Çünkü son güne bıraktıkları zaman belgeli firmaların yerleri dolduğu zaman korsan firmalar türüyor. Otogar dışında korsan firmalar denetimsiz bir şekilde sefer yapıyorlar. Belgeli olarak sefer yapan araçlarımızda ilave seferler yapılıyor. Bu seferler ile biraz daha yer açıldı” dedi.

GELENLERİN ÇOĞU İSTANBUL'DAN

Bu arada 9 günlük bayram tatili nedeniyle Samsun başta olmak üzere Karadeniz bölgesindeki memleketlerine gelecek yolcu sayısında da büyük bir artış olduğu öğrenildi. İstanbul'daki tüm otobüs firmaları Karadeniz bölgesi için ek seferler açtılar.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER