Otobüs firmalarından 100. yıl indirimi

Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Şehirlerarası Otobüs Terminali yönetimi ve firma temsilcileri, 19 Mayıs 1919'un 100. yılı kapsamında mayıs ayı içerisinde satılacak tüm biletlere yüzde 19 indirim uygulanması kararı aldı

Otobüs firmalarından 100. yıl indirimi

19 Mayıs 1919'un 100. yılı kutlamalarına, Samsun'daki şehirlerarası otobüs firmaları da katılma kararı aldı. Buna göre mayıs ayı boyunca Samsun'dan satılacak tüm otobüs biletlerinde yüzde 19 indirim yapılacak.

TÜM İŞLETMELER KARAR ALDI

Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı Müdürü Sönmez Yalçın,  Samsun Valiliği'nin bu sene Samsun genelinde mayıs ayında 19 Mayıs 1919'un 100. yıl kutlamalarını bütün bir aya yayma kararı aldığını, bu kapsamda otobüs firmalarına da satılan biletlerde indirim yapılması yönünde teklif getirdiklerini belirtti. Bu doğrultuda işletme sahipleri ve firma yetkilileri ile yapılan toplantıda Samsun'dan satılan bütün otobüs biletlerinde yüzde 19 indirim yapılacağını kaydeden Yalçın, "Otogardaki tüm işletmeler de buna taraf oldular. Mayıs ayında Samsun'da satılacak tüm otobüs biletlerinde yüzde 19 indirim uygulanacak" dedi.

1 MAYIS’TAN İTİBAREN BAŞLAYACAK

İndirimli satışların 1 Mayıs'tan itibaren başlayacağını belirten Sönmez Yalçın, 1919'un 100. yılı kutlamaları kapsamında olası bir yoğunluk yaşanması ihtimaline karşı da gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. Samsun Otogarı'nda asıl yoğunluğun Ramazan ayı sonrası başladığını ifade eden Yalçın, "Ancak bu yıl ki 19 Mayıs kutlamaları için Ramazan ayı bile olsa bir yoğunluk yaşanması ihtimaline karşı Valilik ve Emniyet ile eşgüdüm halinde çalışıyoruz, herhangi bir yoğunluk olması ihtimaline karşı da önlemlerimizi alıyoruz" diye konuştu.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER