Operasyonlarda Sona Doğru Yaklaşıldı

Mardin Valiliği tarafından 14 Mart 2016 günü ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlayan operasyonlar tüm hızıyla sürüyor

Operasyonlarda Sona Doğru Yaklaşıldı
Asker ve polis ekipleri tarafından müşterek olarak sürdürülen operasyonlarda ilçenin yüzde 90’ının teröristlerden temizlendiği ve önümüzdeki günlerde operasyonların tamamlanacağı belirtildi. 

“ELİNİZE BEYAZ BİR BEZ ALARAK BİZE DOĞRU YAKLAŞIN”

Operasyonların aralıksız devam ettiği Nusaybin ilçesinde sona yaklaşılırken, güvenlik kuvvetleri de teröristlere ‘Teslim olun’ anonsları yapmaya başladı. Operasyona çıkan güvenlik kuvvetleri zırhlı araçlardan, “Gençler, içeridekiler alanınız daraldı. Artık sona yaklaştık. Gelin bu işten vazgeçin. Anonsumuza kulak verin. Elinize beyaz bir bez alarak, bize doğru yaklaşın. Size ateş açılmayacaktır. Bizlere güvenin. Sizleri bekliyoruz” şeklinde anonslar yaptı. 

HER TAŞIN ALTINDA TUZAK

Güvenlik kuvvetleri tarafından aralıksız sürdürülen operasyonlarda temizlenen bölgelerde yapılan arama tarama faaliyetlerinde her yerde teröristler tarafından döşenen tuzaklara rastlanıldı. Operasyonlarla teröristlerden temizlenen bölgelerde ayrı ekipler tarafından arama tarama faaliyetleri sürüyor.

403 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, devam eden operasyonlarda bugüne kadar 66 güvenlik görevlisinin şehit olduğu ve 403 teröristin de öldürüldüğü belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER