Önceliğim istihdam ve yatırım

31 Mart yerel seçimlerinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Demir, seçim sonuçlarını Radyo Gerçek'te değerlendirdi. Demir, "Önceliğim yatırımların yeni sanayi alanlarımıza gelmesini sağlamak olacak" dedi

Önceliğim istihdam ve yatırım

Radyo Gerçek'te Emre Pank'ın hazırlayıp sunduğu Akşam Haberleri'nde Gazeteci Nusret Sağlam ve Gülsüm Atik'in sorularını yanıtlayan Mustafa Demir, uzun bir seçim kampanyası döneminden sonra, 31 Mart seçimlerinin sonuçlandığını, iki ilçe dışında Samsun'da 15 ilçe ve Büyükşehir'de Cumhur İttifakı'nın seçimden başarıyla çıktığını söyledi. İlkadım ve Atakum'da Cumhur İttifakı'nın neden kaybedildiğine ilişkin kapsamlı bir değerlendirmeyi mutlaka yapacaklarını dile getiren Demir, "Halkımız kararını verdi. Bize de bu karara saygı duymak düşer. Yine de bize verilen mesajı irdeleyeceğiz ve gereken adımları atacağız. Fakat tüm ilçe belediye başkanlarımızla birlikte iyi bir koordine içerisinde olarak, birlikte ve sinerji içerisinde Samsun'un daha ileriye gidebilmesi için gereken her şeyi yapacağız" diye konuştu.

YOĞUN MESAİ BAŞLIYOR

Belediye başkanı seçilmesinin ardından önceliğinin Samsun ekonomisi, yatırımların getirilmesi ve istihdam sorunun çözümüne yönelik adımlar atılması olduğunu vurgulayan Mustafa Demir, projeleri arasında da yer alan 3 bin 500 dönümlük yeni bir sanayi alanı oluşturulmasına ilişkin uygulama planlarının hazırlıklarına da başlayacaklarını kaydetti. Demir, "Bu planları en kısa sürede meclisimizden geçirip çalışmalarımızı hızlandıracağız. Yatırım için sırada bekleyen çok sayıda da talep var. Bunları da hemen değerlendirmeye alacağız. Tahsisleri de en kısa zamanda gerçekleştirdikten sonra önümüzdeki 5 yıl Samsun'un istihdam ve yatırım sorunlarının çözümü için yoğun bir mesai içerisinde olacağız" diye konuştu.

Gazete Gerçek

Erkan Kaya

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER