OMÜ'de taşert işçinin başvuru süreci devam ediyor

Taşeronların kadroya alınma kararının ardından kadroya geçişte başvuru süreci başladı. Süreç devam ederken OMÜ'de kadroya geçmeyi bekleyen taşeron işçiler için bilgilendirmeler de yapılıyor.

OMÜ'de taşert işçinin başvuru süreci devam ediyor

OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Mavi Salonda, üniversitede çeşitli birimlerde görev alan taşeron işçilerle bir araya gelindi. 

Katılımın yüksek olduğu toplantıda taşeron işçilerin kadroya geçişte başvuru süreci, daimi işçi kadrosuna kimlerin başvurabileceği, geçiş sınavının nasıl olacağı, süreç takvimi ve atamaların ne zaman yapılacağı şeklindeki işçilerin soruları cevaplandırıldı.

enel Sekreter Doç. Dr. Menderes Kabadayı, 2 Nisan itibariyle taşeron işçi konusunun sonlanacağını üniversite olarak personel hizmeti ihalesi yapılmayacağını, yıllardır özlük haklarını firma aracılığıyla ödedikleri, personelin bundan sonra tüm özlük haklarını üniversitenin ödeyeceğini, arada firma olmaksızın doğrudan kendi personeli ile çalışacak olmalarının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Taşeron işçilerin katılacakları sınavlar hakkında da konuşan Kabadayı, “Sınav mümkün olduğu kadar sizleri elemek için olmayacak arkadaşlar. Yani böyle bir ön yargıya kapılmayın. İşini iyi yapan, işinin ehli olan hiç kimse eleme potasında değildir. Tek kriter var: İşini iyi yapmak. Bir de tabii güvenlik soruşturması yapılacak ki bundan da temiz çıkmanız gerekiyor. 11 Ocak’a kadar süreniz var. Evraklarımız yetişmeyecek diye düşünmeyin. Şunu vurgulamak isterim ki en son arkadaşımızın evraklarını sağlam bir şekilde alana kadar mesai yapacağız, yapmak zorundayız. Bu konuda günlünüz rahat olsun.” 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER