Ölümden kaçtılar evleri kül oldu

Samsun'da doğalgaz faturalarını ödeyemeyen bir annenin ısınmak için kullanmak zorunda kaldığı elektrikli soba, evlerini kül etti. Yangını erken fark eden aile kendini dışarı atarak adeta ölümden kaçtı

Ölümden kaçtılar  evleri kül oldu

Samsun'un İlkadım ilçesi Karasamsun Mahallesi Mumcular Sokak’ta yer alan bir sitede bulunan 8 katlı binanın giriş katında gece saat 03.00 sularında meydana gelen yangın, yürekleri ağza getirdi. Sevinç Çelikçi (37) ve çocukları Efe Şahan (17) ve Derman Kayra (7) ile beraber kaldığı belirlenen dairede çıkan yangının, trajik bir yanı olduğu da ortaya çıktı. Yangının, S.Ç.'nin doğalgaz faturalarını ödeyememesinden dolayı kullanmaya başladığı elektrikli sobadan çıktığı bilgisine ulaşıldı.

KULLANILMAZ HALE GELDİ


Elektrikli sobadan çıktığı belirlenen yangında, şans eseri yaralanan olmazken ciddi oranda maddi hasar meydana geldi. Tüm binanın etkilendiği yangında, giriş kat küle dönerek kullanılmaz hale geldi. 

VATANDAŞ ÇATIYA ÇIKTI

Yangın esnasında dumandan etkilenen apartman sakinleri, sokağa döküldü ve bazıları ise terasa çıkarak dumandan korunmaya çalıştı. 

BİR KEDİ TELEF OLDU

Yangında ayrıca kapıda park halinde bulunan iki araçta maddi hasar meydana gelirken, bir kedi ise telef oldu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER