OKA'dan bölgesel kalkınma için iki destek birden

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 yılında kar amacı gütmeyen kuruluşlar için fizibilite ve teknik destek ilanına çıktı. Her iki desteğin toplamın bütçesi 1 milyon 900 bin TL

OKA'dan bölgesel kalkınma için iki destek birden

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, 2019 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için ‘Fizibilite Desteği Programı’ ve ‘Teknik Destek Programı’ için ilana çıktı. Toplam 1 milyon 900 bin TL bütçesi bulunan destek programlarına başvurular ise başladı. OKA tarafından sağlanacak fizibilite desteği ile Samsun'un da aralarında bulunduğu TR83 bölgesinde bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik projeler desteklenecek. 1 milyon 200 bin TL bütçesi bulunan bu programda proje başına destekler; yatırım tutarı 10 milyon TL’nin altında olan projelerin fizibilite desteği talepleri için 20 bin TL’den 150 bin TL’ye kadar yatırım tutarı 10 milyon TL ve üzerinde olan projelerin fizibilite desteği talepleri için de 20 bin TL’den 200 bin TL’ye kadar olacak.

KİMLER YARARLANACAK?

Program çerçevesinde; Yeşilırmak Havzası Bölgesel Gelişme Ana Planında yer alan proje ve eylem önerilerinin hayata geçirilmesine, sağlık endüstrisinin geliştirilmesine, sosyal kalkınma ve yenilikçilik alanlarında doğa ve tarih turizminin geliştirilmesine yönelik projeler desteklenecek. Bölgesel yenilik ve girişimcilik altyapısının (Üniversiteler, Organize Sanayi Bölgeleri (OSB’ler), Küçük Sanayi Siteleri (KSS’ler), İş Geliştirme Merkezleri (İŞGEM’ler), Teknoparklar, kuluçka merkezleri) güçlendirilmesinin yanı sıra, kirlilik, doğal afetler, can ve mal güvenliğine yönelik riskleri azaltıcı projelendirme çalışmalarına destek verilecek.

TEKNİK DESTEK İLANI DA YAYINLANDI

OKA 2019 yılı bütçesinden finanse edilmek üzere kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlar için ‘Teknik Destek Programı’ ilanını da yayınladı. 700 bin lira bütçesi bulunan bu programda, proje başına eğitim talepleri için 20 bin TL, danışmanlık ve diğer teknik destek talepleri için 30 bin TL azami destek sağlanacak. Program kapsamında sivil toplumun ve özel kesimin güçlendirilmesi de hedefleniyor.

Gazete Gerçek

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER