Obama, Putin'den Yardım İstedi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, Obama'nın Putin'den Suriye'deki ABD vatandaşlarının bulunması için yardım istediğini söyledi.

Obama, Putin'den Yardım İstedi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, ABD Başkanı Barack Obama'nın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den özel olarak Suriye'de bulundukları düşünülen ABD vatandaşlarının aranmasına yardımcı olmasını rica ettiğini bildirdi.

Zaharova konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Kısa süre önce ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'den özel olarak, Suriye'de bulundukları düşünülen Amerikan vatandaşlarının bulunması için yardım talebinde bulundu.

Yapılan çalışmalar sonucunda, bu vatandaşlardan birinin ülkeye illegal giriş suçundan tutuklu bulunduğu tespit edildi. Bizim talebimize cevap olarak Suriye hükümeti Amerikan vatandaşının insani gerekçelerle serbest bırakılmasının mümkün olduğuna karar verdi."

Zaharova bu kişinin 1 Nisan'da Rus uçağıyla Moskova'ya getirildiğini ve ABD Büyükelçiliği temsilcilerine teslim edildiğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü son olarak, "Ona bu durumlara bir daha düşmemesini diliyoruz ve Washington'ın Suriye'nin iyi niyetini göz önünde bulundurmasını umuyoruz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER