'Obama Netanyahu'dan İntikam Almak İstiyor'

Başkanı Obama’nın, görev süresi dolmadan önce Netanyahu'dan ‘küçük bir intikam’ almayı hedeflediği kaydedildi.

'Obama Netanyahu'dan İntikam Almak İstiyor'

Özellikle İran’la yapılan nükleer anlaşma nedeniyleİsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ile arası gergin olan ABD Başkanı Obama’nın, görev süresi dolmadan önce ‘küçük bir intikam’ almayı hedeflediği kaydedildi.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun geçen yıl ABD Kongresi’nde Obama’nın İran politikasına yönelik sert konuşması, iki lider arasındaki giderek artan husumeti daha da belirgin hale getirmişti. İsrail gazetesi Jerusalem Post, birçok ABD’li ve İsrailli liderin, ABD Başkanı Barack Obama’nın Netanyahu’dan intikam almayı düşündüğünü çeşitli şekillerde dillendirdiğini yazdı. 

‘BMGK TASARISIYLA İNTİKAM ALABİLİR’

ABD gazetesi New York Times, hafta başında yayınladığı makalede, Obama’nın Ortadoğu’daki durumdan ve Netanyahu’nun tavrından dolayı çok öfkeli olduğunu ve Güvenlik Konseyi’ne İsrail ve Filistin için iki devletli çözüme yönelik bir tasarı sunmak istediğini bildirmişti.

New York Times'ın haberine de değinen Jerusalem Post, Obama’nın olası intikamının ‘soğuk yenen bir yemek’ olacağını belirterek “Büyük ihtimalle bu intikam İsrail-Flistin çatışması konusunda BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan bir tasarı olacak” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER