O ülkede hakimiyet kurmuş

Fethullah Gülen'in birçok ülkede yapmış olduğu yapılanma hala birçok ülkede tehlike arz ediyor

O ülkede hakimiyet kurmuş

Din İşleri ve Vakıflar Bakanlığı eski danışmanı Adda Fellah, “Fethullah Gülen'in liderliğindeki FETÖ terör örgütü gibi yabancı dini görünümlü terör örgütlerinin Cezayir toplumunun içine inceden inceye sızdı” sözleriyle bu konudaki endişesini dile getiriyor.

CEZAYİR'DEKİ DİNANS İMPARATORLUĞU
9 Mayıs 2016 tarihinde El Aurassi otelde düzenlenen, Cezayir Türk Derneği kuruluş törenini yarıda bırakarak terk eden Cezayirli iş adamı ve El Diar gazetesinin sahibi Djemal Saadi, törenden ayrılma sebebi olarak, törene katılan ve Cezayir'de bulunan çoğu Türk iş adamının ciddi bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin başındaki AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı söylemlerde bulunmalarını göstermiştir.

FETÖ'NÜN CEZAYİR'DEKİ OKULLARI
2003 yılında, FETÖ'nün çoğu faaliyetlerini gerçekleştirdiği ve ikametgâh olarak da kullandıkları Barbaros adlı okulu Dely İbrahim'de kurdular. Muhabirimizin belediyede yaptığı araştırma sonucunda, bu okula yakın MEDYATİK ve El Bourdj firmaları ayrıca iki okul ve Cheraga'da FETÖ'ye bağlı kız öğrencilerin konakladığı yurt bulunuyordu.

Barbaros okuluna verilen ruhsatta bir yabancı okul olduğu için sadece yabancı uyruklu öğrenciler kayıt olabiliyordu.

FETÖ'NÜN GÜÇLÜ SİLAHI
2015 Ekim ayında kapatılan El Watan televizyon kanalının sahibi olan ünlü işadamı Djaafar SHELLİ ile yapılan röportaja göre, Cezayir'de bulunan GÜLEN örgütü mensuplarının 2015 başında kendisini ziyaret ederek, kendisine ortaklık talebinde bulunduğunu ancak kendisinin bunu şiddetle reddettiğini belirtti.

Aynı kaynağa göre, yapılan işbirliği teklifinden amaç MEDYATİK firması üzerinden Cezayir'de FETÖ'nün medyasını güçlendiren bir kanal kurmak ve aynı zamanda Türkiye'de FETÖ mensubu medya kanallarına da Cezayir'de büyük ve güçlü yatırımcılar bularak onların önünü açmaktı.

VİZE İŞLEMLERİ O ŞİRKETE VERİLDİ
Türkiye'nin talimatları gereği, Cezayir'de Türkiye vizeleri özel bir şirkete devredildi. Bakanlığın bizzat önerdiği şirket yerine tescilli FETÖ'cü şirkete verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER