O PROJEYE YENİ BİR ÇED ONAYI DAHA ÇIKTI

34 ve 50 kilometrelik iki ayrı yolda ulaşım standardını yükseltilecek Havza-Vezirköprü-Durağan Devlet Yolu projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yeni bir onay daha çıktı. Proje, en geç 2019 yılı sonuna tamamlanacak

O PROJEYE YENİ BİR ÇED ONAYI DAHA ÇIKTI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan, Samsun’un Havza ve Vezirköprü ilçeleri için ciddi önem taşıyan Havza-Vezirköprü-Durağan Devlet Yolu projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir’ kararı verildi.

GÜVENBELLİ GEÇİTİ’NE ÇÖZÜM ÜRETİLECEK

Havza çevre yolundan başlayan ve Vezirköprü’nün Beşpınar bölgesi yol ayrımına kadar 34 kilometrelik bir bölüm mevcut. İlk bölüm ve Beşpınar bölgesindeki yol ayrımı. Durağan bölgesindeki bölüm ise 50 kilometre. İlk yolun yapımında köprü, viyadük, tünel ve sanat yapıları projeleri gerçekleştirilecek. Yapılacak yol projesi ile bölgede hayati önem taşıyan Güvenbelli Geçiti için de çözüm üretilerek, yoldaki ulaşım standardı yükseltilecek.

2019 YILI SONUNA TAMAMLANIYOR

Konuya ilişkin bilgi veren Havza Belediye Başkanı Av. Murat İkiz, çalışmaların tüm hızla devam ettiğini kaydederek, projenin bölge halkı için önemli olduğunu vurguladı. Murat İkiz, projenin en geç 2019 yılı sonuna doğru tamamlanmasının planlandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER