O gemi Aliağa’ya gönderilecek

Samsun’da iki yıl önce karaya oturan ve limana kuru yük gemisinin Yargıtay sürecinin tamamlanmasının ardından Aliağa Gemi Söküm Tesislerine gönderileceği öğrenildi

O gemi Aliağa’ya gönderilecek

14 Ağustos 2016 tarihinde Samsun açıklarında fırtına nedeniyle sürüklenerek karaya oturan ve kurtarılmasının ardından eskidiği ve tehlike arz ettiği gerekçesiyle Samsun Limanı demirleme sahasına çekilen ‘Tokay Akar’ isimli iki bin 725 grostonluk kuru yük gemisi sahibinin borçları nedeniyle hacizlik olmuş ve mahkemece ihaleye çıkarılmıştı. Özel bir denizcilik şirketine ait olan kuru yük gemisinin sahibi geminin fiyatını düşük bulmasıyla Yargıtay’a başvurmuş ve süreç uzamıştı.

PARÇALARA AYRILACAK

Samsun Liman Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre, 84 metre uzunluğundaki gemi, Yargıtay sürecinin tamamlanmasına kadar demirleme sahasında duracak. Yargıtay sürecinin sonucunda ise geminin İzmir’de bulunan Aliağa Gemi Söküm Tesisleri’ne gönderilerek parçalara ayrılacağı öğrenildi. Gemide delik bulunduğu ve batmaması için geminin ön tarafının karaya çıkarıldığı da bildirildi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER