O Cinayetin Altından FETÖ Çıktı

Gazeteci Haydar Meriç'in öldürülme olayının ardından FETÖ/PDY çıktı.

O Cinayetin Altından FETÖ Çıktı
5 yıl önce Kırklareli'nde ortadan kaybolup bir süre sonra Akçakoca'da denizden cesedi çıkan Meriç'in öldürülmesi olayını organize ettikleri iddiasıyla 30 istihbarat polisi gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Kırklareli'nde yaşayan gazeteci Haydar Meriç'in 2011 yılında ortadan kaybolup bir süre sonra cesedinin Akçakoca'da domuz bağı yapılmış bir şekilde bulunmasına ilişkin titiz bir soruşturma yürütüyordu. Haydar Meriç'in Fethullah Gülen aleyhine bir kitap hazırlığı içerisinde olduğu için FETÖ/PDY mensubu istihbaratçı polisler tarafından ortadan kaybedildiğine ilişkin güçlü deliller elde eden savcılık bu sabah operasyon için düğmeye bastı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aralarında ünlü polis müdürlerinin de bulunduğu 30 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin cinayetin gerçekleştiği 2011 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkalığı, İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kırklareli İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görev yaptıkları öğrenildi. Şüphelilerin Haydar Meriç'in Gülen ile ilgili kitap hazırlığı içerisinde olduğu bilgisini aldıktan sonra gazeteci Meriç'i teknik ve fiziki takibe aldıkları, kitabını çıkarmasını engellemek için çeşitli girişimlerde bulundukları belirlendi.

Haydar Meriç 31 Mayıs 2011 gecesi ortadan kaybolmuş, cesedi domuz bağı yapılmış şekilde 18 Haziran 2011 günü Düzce Akçakoca'da denizde balıkçılar tarafından bulunmuştu. Cesedin üzerine ağırlıklar bağlandığı ve zincirlendiği de görülmüştü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER